chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові знову ініціюють встановлення пам’ятника Сталіну

15 березня 2013 о 10:44

Лідер громадської організації «Оплот», 37–річний бізнесмен Євген Жилін, який має імідж непримиренного критика руху УПА, планує оголосити збір коштів на пам’ятник Йосипу Сталіну. Ентузіаст мріє встановити погруддя комунiстичному диктатору 23 серпня цього року — у 70–ту річницю звільнення Харкова від фашистських загарбників.

Жилін каже, що ідея «повернути добре ім’я» Сталiну виникла після спілкування з ветеранами Великої Вітчизняної війни, які в атаку на німців йшли, вигукуючи: «За Родiну! За Сталiна!». На його думку, цього абсолютно достатньо, аби заплямована репутація колишнього очiльника СРСР була повністю реабілітована. «Саме учасники бойових дій, ті, хто безпосередньо гнив в окопах, практично всі, з ким ми спілкуємося, мають у себе фотографію Сталіна, — пояснює автор ідеї. — Їх залишилося небагато, але всі вони з повагою ставляться до Сталіна, і я не можу не поважати їхню думку».

На логічне запитання про репресії бізнесмен відповідає досить розважливо. Мовляв, така форма покарання — «це не завжди погано, кожна влада обирає свою форму боротьби з опозицією, і тут засоби можуть бути різними». Кількість загиблих від режиму людей його теж особливо не бентежить. По–перше, переконаний Жилін, озвучена статистика може бути перебільшеною. По–друге, у порівнянні із загальною чисельністю населення СРСР, кількість загублених життів лідеру «Оплоту» не здається астрономічною.

Наскільки популярною в Харкові стане ідея Євгена Жиліна, наразі не відомо. А ось пенсіонер Іван Шеховцов, який кілька років тому пожертвував 50 тисяч гривень особистих збережень на спорудження пам’ятника тирану в Запоріжжі, готовий фінансово підтримати ідею вже зараз. Для цього він ладен продати власну квартиру. У свою чергу, чиновники мерії плани «Оплоту» сприймають досить скептично. Кажуть, три роки тому з аналогічним проханням до них уже зверталися шанувальники Сталіна, але дозволу на спорудження пам’ятника тодi не отримали.

5 березня

Інші дати
Народився Євген Патон
(1870, м. Ніцца, Франція - 1953) - вчений у галузі мостобудування та електрозварювання.  У Києві за його проектом збудовано міст через Дніпро, названий згодом його ім'ям.
Розгорнути
Народився Леонід Глібов
(1827, с. Веселий Поділ Полтавська область - 1893) - український письменник, поет, байкар, видавець, громадський діяч.
«Здається байка просто бреше, А справді – ясну правду чеше, Нікого в світі не мине… Читайте, згадуйте мене». (Леонід Глібов)
Розгорнути
Народилася Наталя Забіла
(1903, м.Санкт-Петеребург, Росія - 1985), українська письменниця, поетеса.
Напевно, треба буть щасливою, Коли ідеш на схилі літ Під сонцем вистиглою нивою І бачиш цвіт, і бачиш плід, І чуєш скрізь до тебе звернені Такі зворушливі слова, Що сіяно й твоїми зернами І що не мріями химерними Було все те, чим ти жива... (Н. Забіла)
Розгорнути