chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові з пам’ятника зник тризуб

12 травня 2011 о 10:23

У Харкові з пам`ятного знаку, встановленого на честь проголошення державного суверенітету України, зник тризуб.

Цю інформацію підтвердили в центрі зв’язків з громадськістю Головного управління МВС України у Харківській області.

Раніше було розповсюджено інформацію про те, що з пам`ятного знаку, присвяченого проголошенню державного суверенітету України, що розташований в саду імені Шевченка, зник металевий тризуб.

За даними МВС, до саду Шевченка негайно виїхала слідчо-оперативна група на чолі з начальником Дзержинського райвідділу міського управління ГУМВС України у Харківській області полковником міліції Віталієм Даниленком.

Правоохоронці опитали усіх продавців кіосків і кафе біля постаменту.

Проведено ретельний огляд місця події та прилеглої території, а також підготовлено запити до міської ради щодо надання до міліції ескізів пам`ятного знаку.

Працівники міліції також з’ясовують, чи не проводились найближчим часом реставраційні роботи цього постаменту.

Пам’ятний знак на честь проголошення державного суверенітету України в саду Шевченка у Харкові був встановлений на початку 90-х років XX століття коштом тодішнього голови харківської організації Народного руху України Володимира Пасічника.

Пам’ятний знак неодноразово піддавався руйнуванню невідомими, й одного разу кам’яна брила була розбита навпіл. У жодному з випадків зловмисники не були затримані.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути