chrome firefox opera safari iexplorer

До 200–річчя Кобзаря у Черкасах хочуть відремонтувати драмтеатр його імені

03 квітня 2013 о 17:15

У рамках підготовки до 200–річчя з дня народження Тараса Шевченка з фонду розвитку Черкаської області вирішили виділити 5 мільйонів гривень на ремонт обласного драматичного театру, який внесено у перелік об’єктів, що підлягають реконструкції до цієї дати. Водночас Шевченків край сподівається на субвенції від держави. Оскільки, щоб капітально відремонтувати приміщення обласного театру, який носить ім’я великого українського поета, необхідно загалом 40 мільйонів гривень. А такі кошти області не по кишені.

Капітальної реконструкції, яка планується на цей рік, Черкаський драматичний театр чекав кілька десятиліть. Адже будівлю театру було зведено ще 50 років тому і за минулі літа тут проводили лише невеликі поточні ремонти з періодичністю 15—20 років. «Підготовка до капітального ремонту ґрунтовна — нині ведеться повне технічне обстеження усієї будівлі, зокрема, копають шурфи, вивчають фундамент, беруть зразки конструкцій, перекриття, разом iз проектантами працюють представники тепловиків, водоканалу, зв’язку, які перевіряють усі комунікації», — розповідає «Україні молодій» директор Черкаського драматичного театру імені Тараса Шевченка Володимир Осипов.

За його словами, про масштабність майбутнього ремонту можна судити навіть з того, що, приміром, ті ж працівники Черкаського водоканалу винесли вердикт — 80% комунікацій потребують заміни. Загалом обсяг робіт заплановано виконати колосальний. «Нічого не пропустимо. І такий підхід обнадіює», — наголошує пан директор.

Він зазначає, що у зв’язку з капремонтом репертуар театру складено до кінця травня. Бо відповідно до планів, iз початку червня уже розпочнуть організаційні й підготовчі роботи до великої реконструкції. Якщо все піде так, як задумано і як почалося, то у Черкаському драмтеатрі сподіваються, що вже у грудні він розпочне приймати глядачів.

До речі, водночас із ремонтними роботами приміщення драмтеатру її адміністрація оголосила конкурс проектів на благоустрій прилеглої території. Також у театрі сподіваються, що міська влада Черкас теж не стоятиме осторонь підготовки до урочистостей і вирішить питання котловану, який будівельники вирили на місці скверу за драмтеатром, але так і не розпочали там будівництво. Тож та величезна яма у центрі Черкас так і стоїть огороджена парканом.

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути