chrome firefox opera safari iexplorer

Місце України в рейтингу експортерів зброї, – експерт

21 квітня 2013 о 11:36

За результатами 2012 р. Україна посіла невиправдано почесне, 4-е місце в рейтингу світових експортерів зброї — з об'ємом експорту основних видів озброєнь до 1,344 млрд доларів.

Про це в своїй статті для ZN.UA  пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, коментуючи рейтинг експортерів зброї, підготовлений Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI).

Експерт зазначив, що реальні цифри могли виглядати соліднішими, оскільки SIPRI ніколи не рахував українські контакти на ремонт, модернізацію техніки і постачання комплектуючих (зокрема, по лінії Державного космічного агентства і спецпослуг авіапрому). А вони наразі в сумі становлять не менше третини обсягів.

«Що ж стосується місця, то важко повірити, буцім, наприклад, Ізраїль, який замикає десятку лідерів, насправді поступається Україні за обсягами експорту. Скажімо, президент тільки однієї збройової ізраїльської компанії — Elbit Systems, Йозеф Акерман, недавно прохопився, що у 2012 р. компанія реалізувала продукції на 2,86 млрд дол. Але ж як мінімум ще дві компанії — Israel Aircraft Industries і Tadiran — мають схожі обсяги реалізації», — пише Бадрак.

«Ізраїль — не єдина держава, яка несподівано опинилася позаду України. Таке враження, що Україну просто виставили напоказ», — додав експерт.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути