chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні презентували одну із найбільших колекцій зброї

24 травня 2012 о 15:00

Одна з найбільших колекцій зброї в Україні, у якій представлені всі епохи, зберігається у Херсонському краєзнавчому музеї. До Дня музеїв виставку доповнили новими, реконструйованими зразками озброєння.

Серед «цікавинок» колекції – повні обладунки японського самурая,  коштовна шабля бухарського еміра (захоплена у Бухарі червоною армією, після чого була власністю  маршала Семена Будьонного), рицарські обладунки та рушниця «Маузер», судячи з напису – подарунок японському імператорові.

«На експозиції можна побачити зброю різних часів та народів, з доби каменю до Другої світової. Зокрема – це дві колекції східної та європейської зброї, яка передала музею сім’я історика з Миколаєва Миколи Аркаса. А також – добірка мисливської та спортивної зброї. Відвідувач може побачити понад 500 одиниць старовинного озброєння», – розповідає науковий співробітник фондового відділу Херсонського краєзнавчого музею Андрій Лопушинський.

Загалом у фондах музею – декілька тисяч зразків стародавньої зброї. Її реконструюють та доповнюють нею експозицію. Так, до цьогорічного Дня музеїв реконструктори виготовили лафет (колеса та опору) для корабельної гармати 19 століття. Тепер відвідувачі музею можуть побачити її у первісному вигляді.

8 липня

Інші дати
8 липня відзначають:
  • День родини
  • День рибалки
Розгорнути
Народився Юрій Смолич
(1900, м.Умань, Черкаська область - 1976) –  український письменник. Один з основоположників фантастичної прози в українській літературі («Останній Ейджевуд»). Автор трилогії «Наші тайни», «Дитинство» і «Вісімнадцятилітні», дилогії «Мир хатам, війна палацам» і «Реве та стогне Дніпр широкий».
Розгорнути

Новини Дивитися всі