chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові стартує виставка автентичної історичної зброї

26 грудня 2012 о 09:06

У музеї Арсенал у Львові стартує виставка реплік автентичної історичної зброї ІХ-XVI століть. Репліки виготовили українські та російські майстри на замовлення Львівського сторичного музею. Загалом вже зібрано близько 150 одиниць зброї.

Серед експонатів майбутньої виставки – акінак – скіфський меч (ІІ ст. до н.е., знайдений на Дніпропетровщині), бронзовий меч Гальштатської культури (VII ст. до н.е., знайдений на Тернопільщині), меч із Карабичева (ХІ ст., знайдений в неподалік Кам’янець-Подільського), меч із Глуховців (ХІ ст., знайдений неподалік Бердичева), меч із Фощеватої (ХІ ст., знайдено неподалік Миргорода), меч із Михайлівського (Х ст., знайдений неподалік с. Михайлівське), шабля із Шостовиць (Х ст., Чернігівська область), шабля із Буртова (ХІ ст., Кіровоградська область).

Також на виставці покажуть кольчуги XІV-XV ст., знайдені в кургані «Чорна могила» на Чернігівщині) тощо.

Зазначимо, що відкриття виставки реплікаційної зброї заплановано на початку 2013 року в межах інтерактивного музею, який планують створити в Арсеналі.

Як інформував ZAXID.NET, в цокольному приміщенні музею Арсенал у Львові відкриють кав’ярню. Взамін інвестори обіцяють обладнати інтерактивний музей «Арсенал», який має діяти у цьому ж приміщенні. Водночас у Львівській міській раді запевняють, що жодних документів на погодження до міського управління охорони історичного середовища про можливе облаштування кав’ярні у пам’ятці – не надходило. Начальник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко у коментарі ZAXID.NET розповіла, що досі «жодних документів» на погодження з містом ТзОВ «Галицька кнайпа» не подавала.

Раніше Онищенко інформувала, що власники «Il Castello» (вул. Підвальна, 5) за Арсеналом хочуть розмістити ресторан на нижньому ярусі, де зараз розміщений Львівський історичний музей. З її слів, ТзОВ «Галицька кнайпа» отримало погодження від управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА та Міністерства культури України на пристосування підвальних приміщень музею «Арсенал» на вул. Підвальній, 5 для розташування інтерактивного музейно-виставкового ресторанного комплексу. Водночас вона наголосила, що наголосила, що ресторан передбачає витяжку  і вентиляцію, а відповідно – серйозне втручання в об’єкт.

Довідка. Арсенал – експозиційний відділ Львівського історичного музею, відкритий 18 травня 1981 року в приміщенні колишнього Міського арсеналу — визначної пам’ятки архітектури XVI століття (вул. Підвальна, 5). В експозиції представлено зразки старовинної зброї з більш як 30 країн світу. Експозиція побудована за хронологічно-тематичним принципом, за видами та місцем виготовлення зброї.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути