chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається фестиваль фантастики «Єврокон-2013»

11 квітня 2013 о 10:21

Письменники-фантасти із понад двадцяти країн Європи та Сполучених Штатів зберуться у Києві 11 квітня. Тоді стартує найбільший на континенті фестиваль поціновувачів фантастики «Єврокон-2013». До уваги гостей фестивалю – книжкові презентації, театралізовані дійства і письменницька кухня, повідомляє Радіо Свобода.

«Показати Європі Україну» обіцяють на фестивалі професіоналів та аматорів фантастики «Єврокон-2013» українські автори.

Спеціальний гість фестивалю – британець Крістофер Пріст, лауреат низки міжнародних премій, чий роман «Престиж» екранізував 2007-го режисер «Бетмена» Крістофер Нолан. Окрім того, приїдуть автори фентезі Вадим Панов із Росії та Ольга Громико з Білорусі. Всього організатори анонсують учасників із 24 країн Європи та Сполучених Штатів. Про це розповів один із кураторів культурної програми книжкових ярмарків «Медвін» письменник Дмитро Капранов.

«І конференції, і лекції, і обговорення, і зустрічі з авторами – все це суцільним потоком з ранку до ночі на чотирьох майданчиках. Все це – від четверга до суботи», – розповів Дмитро Капранов.

Акцент роблять на українських письменниках, обіцяють навіть відзначити спеціальною премією найкращих авторів україномовної фантастики. На «Єврокон» приїде Сергій Дяченко з дочкою, Тимур Литовченко, харківський письменницький тандем Генрі Лайон Олді, Володимир Аренєв та Яна Дубинянська, яка днями презентувала у Києві свою дилогію «Гаугразький бранець» – одночасно в паперовому варіанті та електронному – із посиланнями на мережеві теми, згадані у тексті.

На фестивалі відзначать найкращого письменника-фантаста Європи, найкращого перекладача, видавця та художника-ілюстратора.

Українські фантасти – одні з найкращих у Європі

Україна приймає «Єврокон» удруге, раніше фантасти приїжджали до Києва 2006-го, розповідає співзасновник Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики Олександр Васильківський. Зазвичай одне місто приймає фестиваль раз на десять років, однак гостям так сподобалось, що для України зробили виняток, зазначив він.

«Нам сприяв авторитет України, бо за останні 20 років наші кандидати отримали декілька важливих премій від Європейської асоціації фантастики. Це, зокрема, три найважливіші – премії найкращих письменників Європи: у 1994-му році це був Борис Штерн, у 2005-му це були Марина та Сергій Дяченки, а у 2006-му в Києві це були Олді, наші харків’яни».

«Єврокон» проведуть у рамках щорічного весняного книжкового фестивалю «Медвін». Організатори обіцяють традиційні заходи для дорослих і дітей, виставки і майстер-класи, а також (за їхніми словами) можливість зустріти на письменницькій кухні відому феміністку від літератури Оксану Забужко.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути