В Україні 30% вагітних палять, кожна п’ята вагітність є небажаною, такі дані дослідження ЮНІСЕФ навела голова представництва ЮНІСЕФ Юкіе Мокуо під час зустрічі з директором Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ґвідо Бельтрані та головою Івано-Франківської ОДА Михайлом Вишиванюком.
Під час зустрічі офіційно оголосили про початок нового проекту у сфері репродуктивного здоров’я.
В Західній Україні, зокрема, в Івано-Франківській області ці показники нижчі, завдяки спільним українсько-швейцарським проектам за останні роки істотно зменшилася смертність малюків і матерів. Тому, за словами керівника представництва ЮНІСЕФ в Україні, для пілотного проекту вибрано Івано-Франківщину: «Це буде приклад для решти України».
Тривалість проекту – три роки, до 2015-го. Бюджет – два мільйони швейцарських франків.
За словами Ґвідо Бельтрані, цей проект унікальний, бо «спрямований не лише на оптимізацію охорони здоров’я, а й на забезпечення потреб пацієнтів, тих, які отримують медичну допомогу». «Ми хочемо вплинути на менталітет людей, ми хочемо зробити гарні зрушення в їхній поведінці, щоб їхня поведінка була спрямована на охорону здоров’я», – сказав керівник Швейцарського бюро співробітництва в Україні.
У рамках проекту «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я і здоров’я матері та дитини» проводитиметься навчання медичних і соціальних працівників, інформаційно-роз’яснювальна робота серед пересічних українців для «зміни менталітету».
Пілотний проект проводитиметься в Івано-Франківській, Житомирській, Рівненській областях та в Криму.
За 15 років завдяки Програмі українсько-швейцарського співробітництва в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в охорону здоров’я України інвестовано 110 мільйонів гривень.