chrome firefox opera safari iexplorer

Третина українських першокласників мають хронічні захворювання

31 січня 2012 о 13:10

Захворюваність дітей шкільного віку в Україні за останніх 10 років зросла на 27%. Про це на нараді керівників спортивних установ 31 січня заявив голова Державної служби молоді і спорту Равіль Сафіуллін.

«За останніх 10 років захворюваність дітей шкільного віку зросла на 27%... Якщо в перших класах налічується більше 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п'ятого класу цей відсоток зростає до 50%, а до дев'ятого — до 64%», – сказав Сафіуллін. За його словами, сьогодні в Україні серед підлітків від 12 до 18 років близько 6-10% — відносно здорові.

У свою чергу, присутній на засіданні голова Національного олімпійського комітету Сергій Бубка підкреслив, що тільки 6% громадян України мають необхідну кількість рухової активності, тоді як в Україні найвищий рівень куріння в європейському регіоні. «Щодня регулярно курять майже дві третини чоловіків і кожна п'ята жінка. Пробували курити 39% хлопчиків і 18% дівчаток у віці 11-12 років», — сказав Бубка.

Він також відзначив, що сьогодні більше 700 тис. громадян України офіційно зареєстровані як алкоголезалежні і близько 7 з 10 хлопців і дівчат п'ють пиво.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути