chrome firefox opera safari iexplorer

Біологи з США проростили мох, який 400 років приховували льоди

29 травня 2013 о 16:15

Вченим з США вдалося проростити мохи та лишайники, які понад 400 років перебували під льодовиком канадського острова Ельсмір.

Група вчених під керівництвом Катерини Ла Фарж вивчала зміну клімату в канадському секторі Арктики.

Дослідники звернули увагу на те, що льодовик на острові Ельсмір за останні кілька сотень років відступив майже на 200 метрів. На кордоні з льодовиком серед мертвих рослин, які перебували під льодом сотні років, дослідники побачили плями свіжої зелені.

Радіовуглецевий аналіз показав, що ці мохи та лишайники росли близько 400-615 років тому, або до Малого льодовикового періоду (15-17 століття).

Вчені висадили зібрані мохи та лишайники в грунт і забезпечили оптимальний полив і освітлення. В результаті, 11 зразків проросли.

Ця властивість також допомагає мохоподібним вижити при низьких температурах. Крім того, навіть невелика кількість клітин мохів та лишайників здатна дати початок новій рослині.

«Очевидно, що деякі рослини, що знаходяться під льодом, можуть вижити і почати рости, якщо змінюються умови навколишнього середовища», — відзначили дослідники.

Нагадаємо, нещодавно на території Канади геологи виявили підземний оазис, який зберігав в собі великі запаси води і був ізольований від решти світу протягом 2,6 мільярда років.

Джерело: ua.korrespondent.net
Розділи: Довкілля

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути