chrome firefox opera safari iexplorer

До Львова привезли скіфський золотий нагрудник та прикраси Русі

17 травня 2013 о 16:55

Понад 600 рідкісних артефактів виставки «Величні тисячоліття України» експонують на цокольному поверсі палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15).

Експонати презентують 6,5 тисячоліть в історії України від часів Трипільської культури (V-IIдо н.е.) до Київської Русі (IX-XIIст. н.е.).

Львів’яни та гості міста можуть побачити скіфські бойові мечі «акінакі», кіммерійську кінську збрую, скіфські золоті пластини на одяг, скіфську царську гривну, золотий скіфський царський нагрудник із зображенням скіфа на дельфіні, який перетинає Чорне море. Також на виставці представлені золоті та срібні прикраси часів Київської Русі.

zaxid.net

 zaxid.net

Директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Разінкова розповіла, що із фондом «Платар» галерея співпрацює вже четвертий рік. За її словами, фонд зробив ремонт у залі античного мистецтва і в каплиці.

zaxid.net

 zaxid.net

Головний зберігач колекції «Платар» Марія Моторжина розповіла, що колекцію постійно поповнюватимуть новими експонатами. За її словами, все, що представлено на виставці, буде знайдено на території України. Здебільшого це знахідки людей на своїх присадибних ділянках, полях, які вони передали фонду.

zaxid.net

 zaxid.net

Завтра, 18 травня, у міжнародний день музеїв вхід буде вільним. В інші дні безкоштовно подивитися «Величні тисячоліття України» зможуть діти до 10 років та люди з особливими потребами, для дітей квиток коштуватиме 5 грн, для дорослих – 10 грн.

zaxid.net

 zaxid.net

Нагадаємо, спільно із фондом «Платар» у палаці Потоцьких наприкінці березня 2012 року відкрилася виставка «Золото античного світу», а в грудні 2011 року – «Золоті скарби зниклих цивілізацій». Також минулого року експонували «Код Трипілля».

zaxid.net

 zaxid.net

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути