chrome firefox opera safari iexplorer

Фізики довели позаземне походження давньоєгипетських прикрас

31 травня 2013 о 16:23

Британські науковці встановили, що залізні прикраси віком більше п'яти тисяч років, знайдені неподалік від міста Аль-Гірза в Єгипті, були зроблені з метеорита. Дослідження артефактів опубліковано в журналі Meteoritics & Planetary Science, а короткий зміст статті переказує NatureNews.

Висновки вчених базуються на аналізі артефактів за допомогою скануючого електронного мікроскопа та комп'ютерного томографа. Дослідження показало, що в прикрасах міститься до 30 відсотків нікелю, а це характерно саме для металевих метеоритів. Крім того, в структурі металу була виявлена ​​так звана відманштеттенова структура — характерний малюнок з великих кристалів, які формуються при повільному охолодженні всередині астероїдів.

Дев'ять металевих намистин, що стали предметом дослідження, належать герзейскій культурі, — дуже давнього періоду історії навіть за мірками Єгипту. Ця культура існувала в четвертому тисячолітті до нашої ери. Однак, перші відомості про отримання заліза в регіоні відносяться тільки до 7 століття до нашої ери, а більш давні залізні артефакти в Єгипті вкрай рідкісні. Результати дослідження дозволяють припустити, що й інші подібні вироби отримані з метеоритів шляхом карбування.

Нещодавно інша група археологів розповіла про відкриття 35 пірамід царства Куш в Судані. Це царство існувало в Судані з 9 століття до нашої ери по 4 століття нашої ери і зазнало сильний культурний вплив Стародавнього Єгипту.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...