chrome firefox opera safari iexplorer

Кімната-майстерня у Санкт-Петербурзі, де малював і жив Шевченко, повинна стати постійнодіючим музеєм

22 травня 2013 о 16:24

Перебуваючи з робочим візитом у Санкт-Петербурзі, Голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко вчора взяв участь у VI Невському міжнародному екологічному конгресі. Сьогодні спільно з Генеральним консулом Генерального консульства України у Санкт-Петербурзі Наталією Прокопович провели низку заходів з нагоди 152-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка, повідомляє сайт Миколи Томенка.

Зокрема, вони поклали квіти до пам’ятного каменя, де був вперше похований Тарас Шевченко на Смоленському православному цвинтарі, а також – до пам’ятника Шевченку. За участі представників українських організацій, викладачів та науковців у Російській академії мистецтв Микола Томенко презентував факсимільне видання «Альбому Т.Шевченка 1841—1843 рр.», який, як відомо, Шевченко розпочав в Петербурзі, а завершив у Києві.

Микола Томенко під час презентації поінформував про те, як в Україні проходить підготовка до святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Водночас, до нього звернулися представники українських організацій з проханням допомогти вирішити питання щодо постійної, а не тимчасової роботи кімнати-музею Шевченка, яка знаходиться у Російській академії мистецтв. Як відомо, на сьогодні туди можна потрапити групам лише за спеціальним записом з огляду на те, що академія не має можливості фінансувати постійних працівників музею.

На переконання Миколи Томенка, це принципово важливе питання – щоб місце, де Тарас Шевченко творив, жив і, власне, закінчував своє земне життя, стало відкритим для всіх охочих. Він поінформував, що буде звертатися до українського уряду, щоб в рамках співпраці міністерств культури України та Росії був знайдений механізм забезпечення постійної діяльності кімнати-музею Тараса Шевченка у Санкт-Петербурзі.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути