chrome firefox opera safari iexplorer

Останній призов відмінили: українські хлопці й далі служитимуть

31 травня 2013 о 11:11

Кабінет міністрів України вирішив перенести заплановану на 2014 рік реформу армії: Україні не вистачає 131 млрд гривень. Тому, останній осінній призов до війська відміняється. Українських хлопців забиратимуть в армію не за контрактом аж до 2017 року, повідомляє Сегодня.

Але в Мінооборони зауважують, що цей процес буде добровільним – нікого не примушуватимуть.

«Реформа армії — це складний процес, який реалізується згідно з планом реформ. Це рішення прийнято, і назад дороги немає. Але зараз ми зіткнулися з ситуацією, коли дуже багато молоді висловлює бажання пройти військову службу в річний термін. Це бажання зрозуміло: молодь планує свою подальшу кар'єру в міліції та інших силових структурах. Тому ми йдемо їм назустріч і будемо надавати можливість добровільної служби в якості резервістів або учасників програм підготовки солдатів запасу», — повідомив міністр оборони Павло Лєбєдєв.

Крім того, на реформу армії потрібні шалені гроші: 131 млрд гривень. Частково ці гроші зможуть отримати за рахунок продажу зайвого військового майна, пояснив міністр. Але експерти бояться корупції.

«Я боюся, що військові містечка в привабливих місцях будуть приводитися в порядок за держрахунок, а потім продаватися наближеним людям за мінімальні гроші», — заявив директор військових програм центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський.

Як відомо, восени 2013 збиралися провести останній призов в армію, а в 2014 році відправити в запас останніх солдатів строкової служби.

Джерело: tsn.ua
Розділи: Суспільство

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути

Новини Дивитися всі