Всесвітня організація охорони здоров'я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання — добитися того, щоб в XXI столітті проблема тютюнопаління зникла. XXI століття настало, проте проблема не зникла.
Боротьба з нікотином продовжується і сьогодні, передає УНН.
Кинути палити нелегко. Відомо, що нікотин викликає сильну залежність, і всі ми знаємо людей, які спробували кинути, але всього лише через кілька місяців знову почали курити.
Недавнє опитування в одній з великих країн, що розвиваються показало, що дві третини курців помилково вважають, що куріння завдає невеликої шкоди здоров'ю.
Сьогодні ми знаємо про існування ефективних методів лікування, а також про засоби, які заміняють нікотин. Вони повинні стати доступнішими, їх вартість повинна знижуватися, щоб курці в усіх країнах могли собі дозволити придбати їх.
Доброю новиною є те, що можна знайти суттєві переваги для здоров'я, кинувши палити в будь-якому віці. Ті, хто кинув палити у віці 30-35 років, мають тривалість життя рівну тривалості життя людей, які ніколи не палили.
Нагадаємо, щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння.