У Києві не придатними для купання є 50 водойм, серед яких ставки, озера, водоканали, затока й протока.
Про це на запит Тиждень.ua повідомили у головному управлінні держсанепідслужби у Києві Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
Переважна більшість водойм, у яких не рекомендується купатись, не відповідають санітарним нормам, має відкритий зливостік, входить у зону промислового підприємства, а в деяких – небезпечний рельєф дна.
Водночас до літнього оздоровчого сезону у Києві планується комунальним підприємством «Плесо» відкрити 11 міських пляжів та 14 зон відпочинку.
«Контроль санітарного стану зон рекреації проводиться не менше двох разів перед початком купального сезону та в період купального сезону два рази на місяць в точках, вибраних у відповідності з характером, протяжністю і інтенсивністю використання зони купання», – йдеться у повідомленні.
Зокрема у контроль входить дослідження води відкритих водойм і питної води фонтанчиків, піску, ґрунту за санітарно-хімічними, бактеріологічними, вірусологічними, паразітологічними, радіологічними показниками.
Проте відповідний комплекс підготовчих заходів на початок травня ще не виконаний – через підйом води в Дніпрі.
«Після нормалізації рівня води та температури води буде розпочаті необхідні лабораторні дослідження та обстеження на відповідність санітарно-гігієнічним нормативам. Зазвичай проводиться обстеження кожного пляжу з метою визначення можливості організації безпечного відпочинку населення», – повідомляють у Держсанепідслужбі Києва.