chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві виставили понад півсотні стамбульських пейзажів українських митців

16 травня 2013 о 18:13

54 полотна на турецькі мотиви виставили у Музеї сучасного мистецтва у Києві 15 травня. Їх зібрали у проекті «На тому березі». Картини арт-проекту «Береги» 12-х сучасних українських митців вже виставляли у двох стамбульських галереях. В українській столиці їх показали уперше.

На полотнах українських живописців можна побачити пишні турецькі храми і затишні стамбульські дворики. Традиційні візерунки прикрашають старовинний порцеляновий посуд на натюрмортах. У колористиці виставки провідну роль грає синій — це небо над Стамбулом, море, лазурові розписи. Його доповнює золотий — у світлі морських вогнів, піску і коштовностей.

«Був там наприкінці квітня — весь Стамбул у тюльпанах, — розповів киянин Богдан Дмитрович, що прийшов на відкриття виставки. Саме розглядав натюрморт з тюльпанами і вазою, розписаною орнаментом „турецький тюльпан“. — Вразили вулички вузькі і круті. По мечетях ходили. Не парадним Стамбулом теж багато гуляли. До мене по-турецьки говорили, а до приятеля російською — а він їм „перфект англійською“ відповідав. Базари — це теж супер, але то треба любити торгуватися. Але східний базар — то не просто базар, то окремий світ.

Виторгував собі декоративну тарель удвічі дешевше, ніж правили. Потім ледь довіз її — так побити боявся. А каліграфія яка, — ммм, — можна на керамічній плитці замовити що хочеш — і тобі писар красиво виведе. О, це біля Софії такі стоять, — показав на пейзаж із сувенірними ятками поблизу храму Святої Софії. — Там булочки із сезамом дуже смачні продавали. Софія неймовірна, — нема слів. Я там замовив „Отче наш“ українською. Одна вона тільки — це півдня оглядати. А оцю картину — вкрав би», — жартує Богдан Дмитрович, підійшовши до полотна, де над храмами у золотому небі проглядається обличчя ангела зі візантійських ікон.

Організували виставку турецька компанія GLOBART, підтримав офіс з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні. Триватиме виставка до 7 червня.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі