chrome firefox opera safari iexplorer

Учень мольфара Нечая відкриє свою «резиденцію» на Прикарпатті

14 травня 2013 о 15:43

У прикарпатському селі Шешори готується зайнятися мольфарством перший і єдиний учень знаменитого Михайла Нечая, художник і колишній танкіст Олексій Григораш.

Про це повідомляє ZIK з посиланням на Segodnya.ua.

Олексій Григораш назвав себе послідовником Нечая після того, як один з фанатиків влітку 2011 р. вбив відомого народного мага, пояснивши, що він, мовляв, був язичником. Сам Григораш каже, що кілька разів бував у знаменитого чарівника, а здібності і знання загиблий передав йому незадовго до смерті.

«Продовжу справу Нечая, адже ще він, будучи живим, говорив, що на його місце прийде молодий і сильний мольфар, – розповів Григораш. – Буду зцілювати людей від фізичних і душевних проблем, буду робити добро за допомогою трав, змов, цілющої води, адже у мене велика енергетика, її я спочатку отримав від своєї бабусі, а потім навчався мольфарству у Нечая. Тепер у Шешорах мені виділяють земельну ділянку, де я побудую будинок і буду жити. Зараз оформляю всі документи. Думаю, що до кінця року вже переселюся».

Повторити долю знаменитого наставника Григораш не боїться. «Недоброзичливців у мене після статей в пресі багато. Не встигаю відбиватися від їх енергетичних ударів: пишуть про мене в Інтернеті всякий бруд. Наприклад, що я шарлатан, що мені, полтавцю, не місце в Карпатах, – каже Григораш. – Але місцевий селищний голова сказав, що я їм потрібен для розвитку села, бізнесу, адже більше туристів приїжджатиме. Фіксованої плати за прийом не буде, буду брати хто скільки дасть».

Втім, у селі Верхній Ясенів на Івано-Франківщині багато родичів знаменитого мольфара Нечая кажуть, що не пригадують, щоб у Михайла Михайловича були учні. Вдова Нечая, Ганна, коментуючи «Сегодня» випадок із Григорашем, заявляла, що той приїжджав, коли чоловік був живий. Але сумнівається, що чоловік передавав кому свої здібності.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути