chrome firefox opera safari iexplorer

Українці проти одностатевих шлюбів, — дослідження

17 травня 2013 о 17:50

Переважна більшість українців не підтримує узаконення одностатевих шлюбів в Україні, свідчать дані дослідження, проведеного компанією GfK Ukraine.

79,4% співвітчизників у віці старше 16 років виступають проти будь-яких сексуальних відносин між людьми однієї статі.

У той же час 16% опитаних не підтримують такі шлюби, однак вважають, що люди однієї статі мають право жити в цивільному шлюбі.

І лише 4,6% українців підтримують узаконення одностатевих шлюбів.

Крім того, 59% респондентів, які не підтримують узаконення одностатевих союзів, вважають такі відносини аморальними і збоченими. Майже чверть опитаних проти таких шлюбів через те, що при узаконенні таких шлюбів одностатеві пари захочуть всиновлювати дітей, а респонденти проти цього.

Майже 46% опитаних не хочуть, щоб одностатеві пари подавали поганий приклад дітям, а 40% вважає, що узаконення таких шлюбів суперечить релігійним чи церковним принципам.

57% українців не пустили б в Україну чоловіків, які практикують секс з чоловіками, 55,5% — жінок, які практикують секс з жінками.

Більш толерантні до одностатевих шлюбів опитані у віці до 29 років — жителі Києва та великих міст, а менш толерантні — респонденти старше 60 років, жителі сіл і Західного регіону. Право людей однієї статі жити в цивільному шлюбі частіше підтримують респонденти з вищою освітою.

Зазначимо, дослідження проводилося 3-23 квітня у всіх регіонах. Всього було опитано тисячу респондентів у віці старше 16 років.

Джерело: ТСН
Розділи: Громадська думка

19 грудня

Інші дати
День Святого Миколая
Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують як історичну особу та великого святого. В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Санта Клауса. Святий Миколай зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників.
Розгорнути
День адвокатури
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль адвокатури в розбудові правової держави, захисті конституційних прав і свобод громадян, велике громадське значення цієї правозахисної інституції в Україні…» згідно з Указом Президента України «Про День адвокатури» від 2 грудня 2002 року № 1121/2002.
Розгорнути
Народився Микола Андрусов
(1861, м. Одеса – 1924) – геолог, знавець неогенових відкладів, палеоеколог, дослідник Чорноморського басейну. Праці М.Андрусова складають епоху в стратиграфії, палеонтології, палеографії, палеоекології, океанології і досі є неперевершеним зразком наукової чіткості та точності.
Розгорнути
Народився Микола Скуба
(1907, с.Горбове, Чернігівська область – 1937) – український поет. Автор збірок поезій «Перегони», «Демонстрація», «Пісні», «Нові пісні», «Сопілка».
Розгорнути
Народився Микола Руденко
(1920, с. Юр'ївка Луганської обл. - 2004) - український письменник, член-засновник Української Громадянської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Автор збірок поезій, романів та повістей ("Вітер в обличчя", "Остання шабля", "Чарівний бумеранг" та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Лукаш
(1919, м. Кромівка Суміської обл. - 1988) - український перекладач. Працював у галузі поетичного і прозового перекладу з 18 мов, української лексикографії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі