chrome firefox opera safari iexplorer

Як білоруси хлібом популяризують мову

15 травня 2013 о 14:48

У Білорусі прививають любов до своєї мови хлібами.

Пекар Кастусь Ларков (Кастусь Ларкоў) веде блог, присвячений тільки хлібові. Пише про цікавинки пекарської і загалом хліборобської галузі Білорусі та світу.

Його сайт має окремі розділи про білоруські різдвяні кулічі, короваї, пироги, про хліб у приказках, вірші про хліб.

Ці світлини взяті переважно з розділу «З'їж мене по-білоруськи».

Блог ведеться повністю білоруською. Коли відзначали День рідної мови, Ларков у якості коментаря до своїх випечених шедеврів написав такі рядки: «В День рідної мови дозвольте висповідатися. Зізнаюся, каюсь у тому, що мій блог спочатку вівся іншою мовою. Зараз навряд чи знайдеться людина, яка згадає цю недоречність, але тим не менш. Вибачте мені, будь ласка, це було нерозумно, був молодим, зеленим, ... Дурнем, одним словом, не знав, що витворяв».

Білорусь

Про себе автор зазначив, що закінчив Могилівський державний інститут харчування і з фахом пекаря-кондитера працює майстром зміни на підприємстві «Верхнядзвінскі хлебазавод».

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Традиції

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути