chrome firefox opera safari iexplorer

З грошових переказів заробітчан братимуть податок

27 травня 2013 о 11:21

Міністерство доходів і зборів має намір в цьому році посилити контроль за сплатою податку з закордонних переказів фізосіб.

Згідно з Податковим кодексом, такі перекази вважаються іноземними доходами. Таким чином, якщо сума переказу не перевищує 10 мінімальних зарплат (11 470 грн), то з неї стягується податок в 15%.

Якщо ж сума більша, заробітчанам доведеться заплатити вже 17%, пише «Сегодня».

Вартість валюти вираховується в гривні за курсом НБУ на момент отримання коштів. Податок вноситься отримувачем добровільно, до 1 травня наступного за звітним року, при заповненні податкової декларації. При цьому подавати її повинні всі, хто отримав навіть 1 гривню з-за кордону.

У Міндоходів кажуть, що сплата податку контролюється недостатньо, тому платять далеко не всі, а багато хто навіть і не знає, що треба платити.

Проте з цього року перевірок стане більше: податкова почне зіставляти дані НБУ про перекази з деклараціями громадян. Якщо податок не сплачено — його нарахують, при цьому доведеться ще заплатити штраф 51-85 грн, а при повторному порушенні — 85-136 грн.

Порушникам будуть надходити листи поштою, де буде вказана сума, яку вони повинні внести як податок. Якщо його не сплатять, прийде інформація про штраф, і порушником займеться виконавча служба.

Однак грошей від заробітчан офіційно надходить все менше: якщо в 2012 р. українські гастарбайтери переказали $ 7,5 млрд, то в першому кварталі 2013 — всього $ 1 млрд, такі дані досліджень Нацбанку.

У 2011-му переслали в Україну $ 7,019 млрд. Експерти кажуть, що мігранти почали активніше використовувати нелегальні канали для пересилання грошей. При цьому вони економлять на оплаті переказів (до 5% суми), а одержувачі не сплачують податок на дохід.

Згідно з оцінкою президента Украналітцентра Олександра Охрименка, гроші від податків на перекази великі — 8,5-9 млрд грн, тому податківцям є сенс цим займатися.

За даними Міжнародної організації міграції в Україні і Мінсоцполітики, за кордоном працюють 3-3,5 млн наших співгромадян.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути