chrome firefox opera safari iexplorer

За рік в Україні з'явилося 40 нових монастирів

30 травня 2013 о 15:24

У Міністерстві культури констатують ріст і розвиток релігійних конфесій. Про це йдеться у звіті «Про стан і тенденції розвитку релігійної ситуації та державно-конфесійних відносин в Україні за 2012 рік».

Як повідомляє «КоммерсантЪ-Украина», станом на 1 січня цього року, в Україні діє 55 конфесій, в межах яких існують понад 35 тис. релігійних громад і більше 31 тис. священиків. У звіті Мінкульту за 2011 рік було зафіксовано 32 тис. громад і 30 тис. священиків.

Зросла і кількість монастирів. У 2012 році їх налічувалося 500, а роком раніше – 459. На 1 тис. зросла і кількість недільних шкіл (13 тис. проти 12 тис.).

Згідно зі звітом, найбільше релігійних організацій зафіксовано у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Тут сконцентровано 39% релігійних організацій України. У дев'яти областях Північно-Центрального регіону налічується 31%, а в десяти областях Південно-Східного регіону – 30% релігійних організацій.

Дані міністерства свідчать, що 51,6% релігійних громад складають парафії Української православної церкви Московського патріархату, Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Громади Української греко-католицької церкви складають 10,6% від усіх релігійних організацій держави.

На думку виконавчого директора Інституту релігійної свободи Максима Васіна, приріст громад є цілком природним.

«Він буде тривати й далі, оскільки церкви продовжують вести місіонерську роботу, залучаючи нових віруючих. Однак у зв'язку з цим, очевидно, виникне нова проблема – навіть зараз громадам не вистачає культових споруд. Багато з них роблять богослужіння в орендованих будівлях. Незабаром приміщень явно буде не вистачати для потреб віруючих», – заявив Васін.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути