chrome firefox opera safari iexplorer

За рік в Україні з'явилося 40 нових монастирів

30 травня 2013 о 15:24

У Міністерстві культури констатують ріст і розвиток релігійних конфесій. Про це йдеться у звіті «Про стан і тенденції розвитку релігійної ситуації та державно-конфесійних відносин в Україні за 2012 рік».

Як повідомляє «КоммерсантЪ-Украина», станом на 1 січня цього року, в Україні діє 55 конфесій, в межах яких існують понад 35 тис. релігійних громад і більше 31 тис. священиків. У звіті Мінкульту за 2011 рік було зафіксовано 32 тис. громад і 30 тис. священиків.

Зросла і кількість монастирів. У 2012 році їх налічувалося 500, а роком раніше – 459. На 1 тис. зросла і кількість недільних шкіл (13 тис. проти 12 тис.).

Згідно зі звітом, найбільше релігійних організацій зафіксовано у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Тут сконцентровано 39% релігійних організацій України. У дев'яти областях Північно-Центрального регіону налічується 31%, а в десяти областях Південно-Східного регіону – 30% релігійних організацій.

Дані міністерства свідчать, що 51,6% релігійних громад складають парафії Української православної церкви Московського патріархату, Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Громади Української греко-католицької церкви складають 10,6% від усіх релігійних організацій держави.

На думку виконавчого директора Інституту релігійної свободи Максима Васіна, приріст громад є цілком природним.

«Він буде тривати й далі, оскільки церкви продовжують вести місіонерську роботу, залучаючи нових віруючих. Однак у зв'язку з цим, очевидно, виникне нова проблема – навіть зараз громадам не вистачає культових споруд. Багато з них роблять богослужіння в орендованих будівлях. Незабаром приміщень явно буде не вистачати для потреб віруючих», – заявив Васін.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

31 жовтня

Інші дати
Міжнародний день Чорного моря
Це свято відзначається в день, коли в 1996 році шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна - підписали Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Розгорнути
Народився Михайло Злобинець (кобзар Домонтович)
(1883, м. Золотоноша, Черкаська область – 1933 ?) – культурно-освітній діяч, поет, бандурист. Організатор та керівник ансамблю бандуристів, майстер з виготовлення бандур. Автор «Самовчителя гри на кобзі або бандурі», збірника творів для бандури.
Розгорнути
Народився Микола Кибальчич
(1853, м. Короп, Чернігівська область - 1881) – винахідник і революціонер-народник. Автор схеми першого у світі реактивного літального апарату. Страчений за співучасть у замаху на імператора Олександра II.
Розгорнути