chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у дев’яти мiстах країни та в діаспорi популяризуватимуть національний одяг

24 травня 2013 о 12:13

Колона людей, вдягнених в український народний одяг, у Львові вирушить від пам’ятника Степану Бандері, спуститься вниз по вулиці Дорошенка і завершить ходу біля монумента Тарасові Шевченку. Захід організувала Львівська міська рада з метою популяризації національного одягу та українських традицій. Парад вишиванок обіцяють зробити повністю аполітичним, лише з українською символікою і без жодних партійних прапорів. Взяти участь у ньому запрошують усіх охочих.

Схожа акція пройде і в інших містах держави та навіть за кордоном. Так, бажання організувати аналогічні марші висловили мешканці Рівного, Вінниці, Житомира, Сум, Полтави, Ужгорода та Одеси. Приєднаються до заходів і молодіжні організації діаспори з Великобританії, Андорри, Вірменії, Казахстану, Мозамбіку, Польщі, Португалії, Росії та Словенії.

Нагадаємо, традицію започаткували київські молоді активісти в 2008 році. І хоча у Львові паради вишиванок проводять кілька разів на рік, приєднатися до Всеукраїнського заходу львів’яни не відмовились. «Такий парад підкреслює наші традиції, національну ідентичність та силу, — пояснює «УМ» Андрій Шевців, начальник управління внутрішньої політики Львівської міськради. — Скільки точно людей прийде на марш, наразі сказати важко. Зважаючи на попередній досвід, коли в подібних акціях брали участь понад пiвтори тисячi людей, думаю, учасників не бракуватиме».

За словами пана Шевціва, не варто забувати і про те, що лише кілька десятиліть тому за вишиванку українця могли просто вбити. «Пригадаймо з історії, — каже вiн, — коли війська більшовика Муравйова увірвалися в 1919 році до Києва, їхньою жертвою ставали всі, хто розмовляв українською або мав на собі вишиту сорочку. Нехай «Мегамарш вишиванок» нагадає нам, та й усьому світові, що Львів — українське місто, яке ніколи не зречеться свого прекрасного коріння».

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути