chrome firefox opera safari iexplorer

Абсолютна більшість українців виступає проти обрання Президента у парламенті

28 червня 2013 о 09:47

Згідно з результатами дослідження, проведеного Центром Разумкова, близько 85% українців виступають проти обрання Президента у парламенті.

При цьому 6% опитаних готові підтримати обрання Президента не шляхом всенародного голосування, а шляхом обрання парламентом, а 8,9% — не змогли дати відповідь.

Крім того, 46,3% опитаних виступають проти введення двопалатного парламенту. При цьому 15,7% респондентів підтримують заміну однопалатного парламенту на двопалатний, 38% — не змогли відповісти.

29,5% опитаних готові підтримати перехід від змішаної до мажоритарної системи виборів парламенту, 31,2% — проти цього і 39,2% — не змогли відповісти. Водночас 29,7% виступають за перехід від змішаної системи виборів до пропорційної з відкритими списками, 23,8% — проти цього і 46,5% — не змогли відповісти.

Крім того, респондентів запитали, яка форма правління є найкращою за нинішньої ситуації. Як з’ясувалося, 54,4% опитаних вважають парламентсько-президентську чи президентсько-парламентську форми правління найкращими для України.

Крім цього, 14,7% опитаних вважають оптимальною президентську республіку, яка передбачає, що ключові владні повноваження належать Президенту.

Водночас 11,9% опитаних вважають найкращою на даний момент парламентську республіку, при якій основні повноваження належать парламенту і він формує уряд і обирає прем’єр-міністра. 2,1% опитаних вважають оптимальною для України диктатуру, а 16,8% не змогли відповісти.

Опитування проводилося з 12 по 16 квітня, було опитано 2 010 респондентів старше 18 років в усіх областях України, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...