chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївська церква – лідер Інтернет-голосування за 7 чудес Києва

14 червня 2013 о 15:24

За місяць Інтернет-голосування за 7 чудес Києва на офіційному сайті 7chudes.in.ua найбільше голосів отримала Андріївська церква. На другому місці – Будинок з химерами архітектора В. Городецького, на третьому – Києво-Печерська лавра.

Загалом, десятка переможців за Інтернет-версією із 30 номінантів, відібраних на першому етапі акції експертами та Оргкомітетом, виглядає так:

1. Андріївська церква
2. Будинок з химерами
3. Києво-Печерська лавра
4. Андріївський узвіз
5. Костел Святого Миколая
6. Софія Київська
7. Києво-Могилянська академія
8. Михайлівський Золотоверхий собор
9. Золоті ворота
10. Видубицький монастир

Нагадаємо, акція «7 чудес Києва» — це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», започаткованої Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році.

«Завданням акції «7 чудес Києва» є відкриття широкому загалу визначних об’єктів столиці, їх пропагування та збереження. Оргкомітет спеціально вирішив використати для проведення цієї акції весняно-літній період, щоб показати унікальні місця Києва та залучити киян і гостей столиці до пізнання цього міста», — говорить ініціатор акції Микола Томенко.

13 травня Оргкомітетом було представлено 30 фіналістів акції, які презентують Київ як місто Володимира Великого і Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Михайла Грушевського та інших видатних постатей, які тут жили, діяли і творили.

Зараз проходить етап Інтернет-голосування, під час якого відвідувачі офіційного сайту акції можуть обрати ті об’єкти, які, на їхню думку, заслуговують увійти до переліку 7 чудес Києва.

Інтернет-голосування триватиме до 23 серпня цього року. Переможці визначатимуться, традиційно, за сумою балів Інтернет-голосування та голосування ста експертів у пропорції 50/50.

Партнером акції «7 чудес Києва» є ГО «Муніципальна ліга Києва».

«Рідна країна»

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути