chrome firefox opera safari iexplorer

Через 20-25 днів паводки з Європи прийдуть в Україну, – Укргідрометцентр

03 червня 2013 о 15:41

Значне підвищення рівня води у ряді річок Західної Європи, зокрема, на Дунаї, прийде до України впродовж 20-25 днів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу у понеділок повідомив заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко.

«Відзначається також зростання рівня води на зарубіжному Дунаї... Велика вода, яка зараз спостерігається на Дунаї, на нашу територію прийде не раніше, ніж через 20-25 днів», — сказав Прокопенко.

Синоптик повідомив, що на території країни також відзначається підвищення рівня води в річках, пов'язане зі збільшенням кількості опадів. «Опади, які випадають, сприяють підвищенню рівня води. На сьогоднішній день ми відзначаємо підйом рівня води в басейні Прута, Тиси, в басейні Дністра до 50 см», — відзначив Прокопенко.

Триває повінь і на річках Рівненської, Волинської, Львівської та Івано-Франківської областей. За прогнозом синоптика, вже 3-4 червня в басейнах Сяна і Дністра (Львівська та Івано-Франківська області) очікується підвищення рівня води на 1-1,5 метра, проте загрози населеним пунктам це не несе.

Прокопенко також повідомив, що більш складна ситуація склалася у Волинській області, де через подальший розлив Прип’яті можуть бути затоплені деякі населені пункти.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні на півдні та південному сході Німеччини, де через затяжні зливи підвищується рівень води в Ельбі й Дунаї, евакуйовано тисячі людей. Дощі та річки, що вийшли з берегів, заливають автобани і залізничне полотно, примушуючи концерн «Дойче бан» вносити істотні зміни до розкладу руху поїздів.

У ряді населених пунктів Баварії та Тюрінгії, де у суботу і неділю місцями випало до 100 мм опадів, скасовані заняття в школах і дитячих садках. Влада міста Гєсніць в німецькій федеральній землі Тюрінгія ухвалила рішення евакуювати всіх жителів цього населеного пункту після того, як рівень води в річці Плайсі в чотири рази перевищив норму.

Розділи: Довкілля

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути