chrome firefox opera safari iexplorer

Італійці заперечують свою провину у підміні каштанів на Хрещатику

19 червня 2013 о 17:06

Італійська фірма, у якої закупили каштани для висадки на Хрещатику, відкидає звинувачення в підміні саджанців сорту «Бріоті» на саджанці звичайного кінського каштана.

Це випливає з прес-релізу італійської компанії Vivai Sandro Bruschi від 31 травня, який оприлюднила голова тимчасової контрольної комісії Київради з питання перевірки факту висадки на Хрещатику каштанів кінських замість мясокрасних «Бріоті» Тетяна Меліхова на засіданні комісії в середу.

«Bruschi» не можна в будь-якому разі притягнути до відповідальності у зв'язку з цими проблемами", — йдеться в прес-релізі, пише Українська правда.Київ

У документі наголошується, що компанія Vivai Sandro Bruschi отримала замовлення на постачання рослин від представника компанії Florex Максима Пєтухова. При цьому він у момент замовлення не уточнив, як використовуватимуть рослини і хто є кінцевим одержувачем.

«Клієнт замовив поставку Aesculus Carnea (рожеве цвітіння) і Hippocastanum Baumannii (біле цвітіння), як це доводять документи, які є в нашому розпорядженні», — йдеться в заяві розплідника.

«Клієнт приїхав до Італії в лютому 2013 року, період, коли, як відомо, рослини не мають листя або квітів. Пана Пєтухова супроводили до спеціалізованого відділу для вирощування Aesculus, і він безпосередньо вибрав всі рослини для купівлі», — йдеться у прес-релізі.

«Незважаючи на те, що його поінформували про те, що Carnea, Baumannii і Hippocastanum ростуть разом на одній території, клієнт за однаковою ціною обрав найбільші за розміром рослини, хоча його попередили, що Aesculus Carnea росте повільніше і, отже, ймовірніше, що підібрані рослини матимуть біле цвітіння», — додається у ньому.

Пєтухов на засіданні комісії спростував, що він нібито обирав саджанці для висадки на Хрещатику. За його словами, він був у лютому в Італії та відвідав розплідник Vivai Sandro Bruschi, оскільки займається вирощуванням рослин. Побачивши там саджанці сорту Бріоті, він повідомив про це компанії «Професійний садівник».

«У прямому сенсі я не відбирав каштани. Вони (ТОВ „Професійний садівник“) далі вели свої переговори самостійно», — наголосив він.

Як повідомлялося, на Хрещатику цієї весни було висаджено 289 саджанців каштанів, із них 115 було придбано за спонсорські кошти, інші — за рахунок коштів міського бюджету. Передбачалося, що з бюджету буде виділено 980 тис. грн, але поки що постачальникам заплатили лише половину цієї суми.

Передбачалося, що завезено саджанці каштана м’ясо-червоного сорту «Бріотті», але після висадки виявилось, що дерева іншого сорту.

Експертиза фахівців столичних бот садів виявила, що лише 2 каштани із висаджених 289 є сорту «Бріотті», 11 дерев належать до виду каштан кінський голий (Aesculus glabra), який досі ніколи не висаджували на вулицях Києва, щонайменше 18 – належать до виду каштан кінський звичайний (Aesculus hіppocastanum), форма Баумана, який відрізняється махровими квітами та відсутній у колекціях ботанічних садів Києва і також ніколи не був висаджений на вулицях української столиці. Інші є звичайними білими каштанами.

Український постачальник, що виграв тендер на заміну каштанів на Хрещатику, ТОВ «Професійний садівник» звинуватив у підміні саджанців італійську сторону та направив претензію на їхню адресу.

В офіційній відповіді Vіvaі Sandro Bruschі висловила готовність замінити каштани на сорт «Бріотті» зі значною знижкою.

Розділи: Суспільство

12 листопада

Інші дати
Микола Сингаївський
1936 – український поет, автор пісні «Чорнобривці». Збірки поезій: «Земле, чую тебе», «Поступ» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Крушельницький
(1905, м.Коломия, Івано-Франківська область – 1934) - український письменник, художник, драматург, декоратор. Автор поем «З-над прірви», «Поема про різьбяра», драм «На скелях», «Мури і межі», п'єс «Спір за мадонну Сільвію» «На скелях (Каверна № 16)», «Бурі над Заходом», «Біле й червоне».
Немає сил, щоб нас ввігнати в ляк! Немає бур, щоб ми розбились в них! Розірвем сіть, порвем кривавий сак... Повернем в спів, у сміх Наш гнів! (Іван Крушельницький)
Розгорнути
Народився Олександр Авагян
(1944, м. Київ – 1988), український археолог, спелеолог, музикант і поет. Один із засновників української спелеоархеології (скелеїстики), автор першої наукової систематизації давньоукраїнських печерних споруд. Організував експедиції для дослідження печер «Озерна» та «Оптимістична» в Тернопільській області, в результаті яких було виявлено, що вони — одні з найбільших у світі.
Розгорнути
Народилася Людмила Гурченко
(1935, м. Харків -  2011) - російська актриса. Зіграла у кінофільмах "Карнавальна ніч", "Дівчина з гітарою", "Небесні ластівки", "Мама", "Вокзал для двох"  та ін.  
Розгорнути