chrome firefox opera safari iexplorer

У штаб-квартирі ЮНЕСКО презентували Петриківський розпис

11 червня 2013 о 09:39

У Парижі у штаб-квартирі ЮНЕСКО відкрилася виставка «Петриківський розпис – колір традицій», до якої увійшли 55 робіт, представлених в єдиному традиційному стилі.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, експозиція присвячена десятиріччю Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини і триватиме до 14 червня ц.р.

«Унікальна можливість презентувати у штаб-квартирі ЮНЕСКО Петриківський розпис на 10-у річницю Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини – це велика честь для Дніпропетровщини та всієї України», — зазначив під час церемонії відкриття голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

За його словами, Петриківський розпис — це унікальне явище українського народного мистецтва із понад 200-річною історією, актуальність якого підтверджена сьогоденням. «Петриківка» — не просто народна творчість, вона є душею українського народу і внеском України у світову духовну скарбницю», — вважає Колєсніков.

Голова Дніпропетровської облради Євген Удод відзначив, що Петриківський розпис давно став національним та регіональним символом України, який можна побачити як у музеях і на виставках, так і в приватних колекціях. Він висловив надію, що згодом «петриківка» стане частиною всесвітньої культурної нематеріальної спадщини людства.

У свою чергу перший заступник Генерального директора ЮНЕСКО Геташев Енгіда привітав українську офіційну делегацію в Парижі від імені гендиректора організації Ірини Бокової і подякував за організацію такої потужної і барвистої виставки. «ЮНЕСКО працює над створенням умов для діалогу між цивілізаціями, культурами і народами, який грунтується на повазі спільних цінностей, які у тому числі відзначені Конвенцією про охорону нематеріальної культурної спадщини», — нагадав він. За його словами, саме за допомогою цього діалогу світ може прийти до глобального розуміння сталого розвитку, що охоплює дотримання прав людини, взаємну повагу і гуманність, чому сприятиме також і виставка Петриківських шедеврів у штаб-квартирі ЮНЕСКО. Енгіда висловив сподівання, що у грудні Комітет всесвітньої спадщини ухвалить відповідне рішення про «Петриківку».

Представники української делегації подарували ЮНЕСКО унікальну скриню, оформлену у традиційній манері Петриківського розпису.
У рамках презентації відбулися майстер-класи з розпису, дефіле у сукнях, ярамарок, коктейль.

Нагадаємо, у грудні 2013 року на засіданні комітету ЮНЕСКО має бути вирішене питання щодо надання Петриківському розпису статусу нематеріальної спадщини людства.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі