chrome firefox opera safari iexplorer

Петриківський розпис подано до списку ЮНЕСКО

21 лютого 2013 о 09:24

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Азербайджанської Республіки в Україні Ейнуллою Мадатлі.

Як повідомили УНІАН у прес-службі віце-прем’єра, у рамках зустрічі сторони обговорили шляхи співпраці між країнами.

«Україна приділяє особливу увагу розвитку відносин з Азербайджаном. І наше завдання полягає в тому, щоб посилити вже сформований формат співпраці, наповнити стратегічне партнерство між Києвом і Баку конкретним змістом», — сказав О.Вілкул.

За словами віце-прем’єра, в двосторонніх відносинах між Україною та Азербайджаном є питання, для вирішення яких потрібно надати додатковий імпульс. Зокрема, це стосується можливостей поглиблення співробітництва в торговельно-економічній та аерокосмічній сферах.

Також на зустрічі було обговорено питання щодо культурного співробітництва між країнами. Зокрема, підтримки Петриківського розпису — унікального народного мистецтва на засіданні комітету в ЮНЕСКО, яке відбудеться в грудні 2013 року в столиці Азербайджану – Баку.

У прес-службі нагадали, що за ініціативи О.Вілкула Петриківський розпис висунуто в ЮНЕСКО на набуття статусу нематеріальної культурної спадщини людства. Петриківка може стати першим представником від України, що отримала такий високий статус.

«Ми розраховуємо на підтримку Азербайджану під час засідання комітету ЮНЕСКО щодо надання Петриківському розпису статусу Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини», — сказав віце-прем’єр-міністр.

За підсумками зустрічі сторони домовилися як про подальшу реалізацію тих заходів, які вже розпочато, так і щодо запровадження нових проектів та ініціатив. Зокрема, цього року заплановано офіційний візит Президента Азербайджану Ільхама Алієва до України та проведення Четвертого засідання Ради Президентів України та Азербайджану.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути