chrome firefox opera safari iexplorer

Петриківський розпис тепер має офіційний логотип

28 січня 2013 о 09:38

Унікальний розпис, зароджений у селі Петриківка, заслуговує світової слави, переконані на Дніпропетровщині.

Тут народне мистецтво ще з 90-х пропагують у школах. А вже торік Петриківка як офіційна дисципліна увійшла до програми середніх і вищих навчальних закладів області.

Нині знаменита техніка перетворилася на бренд. Аби це офіційно затвердити, на Дніпропетровщині створили логотип «Петриківки». На вихідних його презентували і безкоштовно передали майстрам знаменитого селища, аби вони могли доводити покупцям автентичність своєї продукції, йдеться у сюжеті ICTV.

«Згідно з дослідженням, яке провело у 2009 році Міністерство закордонних справ, у першу чергу, в європейців народна культура України асоціюється із петриківським розписом і писанкою», — каже віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.

Людмила Горбуля створювала малюнки для методичного матеріалу дитсадків, де почали викладати Петриківку. Саме з них і обрали логотип — цибулину.

Наприкінці року ЮНЕСКО вивчатиме техніку неповторного розпису – аби внести її до всесвітньої спадщини людства. За поважне звання «Петриківка» змагатиметься з аргентинським танго.

Відеосюжет можна переглянути тут.

23 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Козицький
(1893, с. Летичівка, Черкаська область – 1960) – український композитор, музикознавець, педагог, громадський діяч. Один з організаторів і керівників Музичного товариства імені Миколи Леонтовича.
Ой одна я, одна, Як билиночка в полі, Та не дав мені бог Ані щастя, ні долі. Тілько дав мені бог Красу – карії очі, Та й ті виплакала В самотині дівочій. (слова Тараса Шевченка, музика Пилипа Козицького)
Розгорнути