chrome firefox opera safari iexplorer

Петриківський розпис і Аргентинське танго будуть конкурувати за статус духовної спадщини ЮНЕСКО

26 вересня 2013 о 10:09

«У грудні цього року в Баку відбудеться конференція ЮНЕСКО. Понад 30 країн будуть голосувати за надання Петриківському розпису статусу всесвітньої культурної спадщини. У нас дуже великі конкуренти, якщо чесно. Ми конкуруємо з аргентинським танго», — повідомив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у вечірньому ефірі Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» у середу.

За його словами, вже впродовж трьох років працюють над тим, щоб внести Петриківський розпис до культурної спадщини ЮНЕСКО.

«У нас вже пройшли виставки і в Європарламенті, і в усіх країнах Євросоюзу. Зараз виставки йдуть з Азії. І ми віримо, що це перше українське народне мистецтво, яке буде внесено до всесвітнього надбання людства», — зазначив О.Вілкул.

Як повідомлялося раніше, ЮНЕСКО вирішить, чи вносити Петриківський розпис в список нематеріальної духовної спадщини.

На сьогоднішній день Україна не представлена в списку об'єктів нематеріальної духовної спадщини ЮНЕСКО, а в списку матеріальної духовної спадщини значаться 7 українських об'єктів.

Петриківський розпис — українське декоративно-орнаментне народне малярство, яке сформувалася в Петриківці Дніпропетровської області.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути