chrome firefox opera safari iexplorer

Петриківський розпис і Аргентинське танго будуть конкурувати за статус духовної спадщини ЮНЕСКО

26 вересня 2013 о 10:09

«У грудні цього року в Баку відбудеться конференція ЮНЕСКО. Понад 30 країн будуть голосувати за надання Петриківському розпису статусу всесвітньої культурної спадщини. У нас дуже великі конкуренти, якщо чесно. Ми конкуруємо з аргентинським танго», — повідомив віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул у вечірньому ефірі Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» у середу.

За його словами, вже впродовж трьох років працюють над тим, щоб внести Петриківський розпис до культурної спадщини ЮНЕСКО.

«У нас вже пройшли виставки і в Європарламенті, і в усіх країнах Євросоюзу. Зараз виставки йдуть з Азії. І ми віримо, що це перше українське народне мистецтво, яке буде внесено до всесвітнього надбання людства», — зазначив О.Вілкул.

Як повідомлялося раніше, ЮНЕСКО вирішить, чи вносити Петриківський розпис в список нематеріальної духовної спадщини.

На сьогоднішній день Україна не представлена в списку об'єктів нематеріальної духовної спадщини ЮНЕСКО, а в списку матеріальної духовної спадщини значаться 7 українських об'єктів.

Петриківський розпис — українське декоративно-орнаментне народне малярство, яке сформувалася в Петриківці Дніпропетровської області.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути