Якщо міркувати про країну відповідно до її місця у міжнародних рейтингах, ситуація для України складається не найкращим чином. Незважаючи на те, що ми разом зі всією планетою намагаємось рухатись вперед, у більшості випадків наша країна як і раніше знаходиться ближче до кінця списку, пише «Комсомольская правда в Украине».
Вивчення різноманітних рейтингів в черговий раз засвідчує, що Україна – країна контрастів.
З одного боку, маючи плодючі землі, ми є одними з найбільших експортерів сільськогосподарських культур, а з іншого – кожний шостий мешканець нашої країни не може забезпечити собі гідне харчування .
Ми займаємо перше місце за рівнем дитячого алкоголізму, і в той самий час наша система освіти визнана однією з найкращих у світі.
Можна і далі перераховувати подібні протиставлення, але краще звернутись до конкретних даних, які і дозволять дізнатись відповідь на головне питання: де наше місце у сучасному світі?
1 місце
- За експортом ячменю (дані 2011 року). Кожна п’ята тонна ячменю, який продається у світі, — українського походження.
- За виробництвом та експортом соняшникової олії. В 2012 році об’єм виробництва соняшникової олії в Україні склав 3,6 млн. тонн, 80% з яких було експортовано. В середньому, наша країна забезпечує більше 50% потреби світового ринку.
- За кількістю мігрантів в країни ЄС. Щоправда, уточнюють: це свідчить не про масову втечу з країни, а про те, що українці стали більш законослухняними і намагаються легалізувати своє перебування та працевлаштування у чужій країні.
- За рівнем фінансової допомоги серед країн східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи (за даними МВФ).
- За рівнем дитячого алкоголізму. Відповідно звіту ВООЗ, більше 85% українських дітей вживали алкоголь хоча б один раз за останній рік. Найбільш популярний алкогольний напій серед хлопчиків – пиво, а поміж дівчатами – слабоалкогольні напої.
- За кількістю чоловіків, які палять.
- За темпами вимирання.
2 місце
- За рівнем смертності з показником 15, 75 чол. на 1000 жителів. На першому місці – Південна Африка, де щорічно помирають 17, 36 чол. на кожну тисячу.
3 місце
- За вживання горілки – майже 8 літрів на рік на особу. Більше п’ють лише в Росії (13,9) та Білорусії (11,3).
4 місце
- За експортом кукурудзи – майже 13% світового ринку. Більше за нас експортують лише США, Бразилія та Аргентина.
- За вживанням картоплі – 133 кг на рік.
- За експортом зброї. Стокгольмський міжнародний інститут досліджень світу підрахував: об’єм постачання українського озброєння в 2012 склали 1,334млрд.
- За кількістю сертифікованих IT-спеціалістів після США, Росії та Індії. Українські вузи щорічно випускають біля 16 тис. спеціалістів у сфері IT-ехнологій, але тільки 4-5 тисяч з них працевлаштовуються за спеціальністю.
- За протяжністю залізничних доріг – 22 тис. км.
5 місце
- За кількістю вживаного алкоголю на душу населення – 15,6 літри на рік.
7 місце
- За виробництвом чавуну
13 місце
- За кількістю статей у «Вікіпедії».
25 місце
- За якістю системи вищої освіти. Найкращими стали США, Швеція та Канада.
64 місце
- 64 з 154 в індексі рівноправності жінок. очолює рейтинг Норвегія, а замикає – Афганістан. До речі, експерти ООН вважають, що права жінок у нашій країні потерпають у всіх сферах – сімейній, робочій, політичній.
78 місце
- 78 з 187 за індексом розвитку людського потенціалу. Наш показник 0, 740 оцінений як «високий»
- або 3-є з кінця в списку країн, в яких варто було б народитися. За версією The Economist, найкращими з кращих є Швейцарія, Австралія та Норвегія.
82 місце
- За кількістю автомобілів на 1000 осіб.
116 місце
- 116 з 179 в рейтингу свободи слова. В лідерах рейтингу – Фінляндія, Норвегія та Швеція, замикають перелік КНДР та Білорусь.
144 місце
- 144 з 176 можливих за індексом сприйняття корупції (Transparency International). У верхній частині списку – Фінляндія, Данія, де корупція практично відсутня. Найкращі результати серед пострадянських країн виявилися у Естонії(32-е місце) та Грузії (51-е).