chrome firefox opera safari iexplorer

Київ буде епіцентром святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі

16 липня 2013 о 15:30

Святкування річниці хрещення Київської Русі у Києві відбудеться за участю президентів України, Білорусії та Росії, а також участь у святкових заходах візьмуть предстоятелі помісних церков, у тому числі з інших держав, та велика кількість паломників.

У програмі святкування 1025-річчя хрещення Київської Русі у столиці відбудеться низка тематичних і культурно-мистецьких заходів:

У Музейно-виставковому центрі Музеї історії міста Києва триває виставка «Скарби Лавр України». Гості та мешканці столиці до 15 серпня мають нагоду побачити унікальні експозиції з трьох Лавр України: Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Успенської Святогірської Лаври.
20 липня на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відкриється тематична виставка квітів, яку доповнить фестиваль духовної християнської музики та співу за участю 10 хорових колективів церков різних конфесій.
23 липня за участю представників державної та міської влади, духовенства і науковців відбудеться засідання круглого столу з теми: «Роль християнства у житті українського народу».
27 липня на Хрещатику перед будівлею КМДА відбудеться святковий концерт за участю відомих гуртів.
28 липня на набережній Дніпра, поблизу Колони Магдебурзького права, проходитиме виставка Всеукраїнського бліц-конкурсу на визначення кращого ескізного проекту пам'ятного знака на честь 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Також на киян та гостей столиці чекає святковий концентр і шоу, під час якого за допомогою сучасних спецефектів у 3D-форматі будуть відтворені сторінки історії українського народу та нашого міста.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути