chrome firefox opera safari iexplorer

Офіційні зарплати українців можуть зрости на 5%

12 липня 2013 о 11:10

Українцям, які отримують «білі» зарплати, можуть підвищити заробітки, пишуть «Вести». Раніше повідомлялося, що в країні планується знизити податок на доходи фізичних осіб для переважної більшості українців (отримують зарплати до 250 000 гривень на місяць) з нинішніх 15-17% до 10%, а єдиний соціальний внесок до — 18%.

За словами фінансового директора однієї з великих київських компаній, на сьогодні ставка, за якою «знімають» гроші для виплати зарплат у конвертах, становить від 10 до 15%. «Якщо зменшать прибутковий податок до 10% і особливо — єдиний соціальний внесок до 18%, різниця між „білою“ і „сірою“ схемами на зарплатах до 1500 доларів скоротиться до 100-150 доларів c колишніх 400-500. В принципі, буде резон перейти на легальну оплату, щоб почуватися безпечніше і краще мотивувати працівників. Та й для великих зарплат це буде стимулом для легалізації, особливо з урахуванням наступних обмежень на продаж товарів за готівку в 150 000 гривень з першого вересня», — повідомив фінансист.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначає, що за оцінкою податкової, по системі «конвертів» працюють 45% підприємств. "Якщо знизять ставки ЄСВ, то таких підприємств залишиться до 20%, — говорить експерт. — Адже не буде сенсу мати проблеми з податковою, а простіше заплатити «по-білому». Незважаючи на те, що Міндоходів має намір зменшити податок, відомство також хоче посилити заходи покарання за невиплату «білої» зарплати.

Зниження прибуткового податку на 5% повинно призвести до того, що співробітники, які вже зараз мають «білу» зарплату, повинні будуть на руки отримати на 5% більше, адже де-юре прибутковий податок сплачує сам працівник. Зниження податків повинно привести до зростання «чистої» зарплати, безумовно, в бюджетній сфері, так як там всі оклади чітко фіксуються і не можуть бути зменшені. А от у приватному секторі все може бути по-іншому.

Приміром, компанії можуть вирішити заощадити ці 5% і скоротити розмір нарахованої зарплати, щоб працівник отримав на руки ту ж суму, що і до зниження податків. Раніше повідомлялося, що з українців з 2014 року хочуть стягувати з зарплати гроші в накопичувальні фонди.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі