chrome firefox opera safari iexplorer

У Національному художньому музеї відомі ведучі та митці читатимуть вголос книги

18 липня 2013 о 12:20

Цієї п'ятниці в Національному художньому музеї стартує новий проект — «Музей.Summertime». До кінця літа, щотижня, відомі ведучі або митці протягом години читатимуть уголос художні твори.

Мета проекту — відродити стару добру традицію читання, як це було раніше в культурних салонах. Кілька зустрічей поспіль запланували з відомою ведучею на «Радіо Рокс» Сонею Сотник. Одна з умов такого читання в голос — пов'язати читання з постійною експозицією музею. За бажанням слухачі можуть приймати участь в обговоренні.

19 липня (з 18:30 до 19:30) ведуча Соня Сотник читатиме твір знаменитого американського письменника-фантаста Рея Бредбері «Кульбабове вино». Кожного літа сім'я Дугласа робить кульбабове вино, ігристий напій, аромат якого пробуджує від вічного сну уяву, народжуючи у ній незабутні образи. І як сказано в анотації до цієї книги: «Літо у неіснуючому містечку Ґрін Таун 1928 року… Веселі пустощі чотирьох безтурботних хлопчаків… І кульбабове вино, яке готує дідусь…».

Книги будуть підбиратися так, щоб були актуальні й цікаві слухачам. Читатимуться як твори сучасної літератури, так і класичної. Читати і слухати книги в залі кольорових крісел у Національному художньому музеї. Для того, щоб стати учасником проекту «Музей. Summertime», необхідно заздалегідь записатися. Уся інформація вказана на сайті музею.

Якщо читання будуть популярними у киян, його продовжать і на осінь.

Уривок з роману «Кульбабове вино»:
«...потрібно обміркувати минуле літо і підбити підсумок. А якщо він щось забуде — що ж, у погребі стоїть вино з кульбаб, на кожній пляшці виведено число, і в них — всі дні літа, всі до єдиного. Можна частіше спускатися в льох і дивитися прямо на сонце, доки не заболять очі, а тоді він їх заплющить і вдивиться в пекучі плями, швидкоплинні шрами від баченого, які все ще танцюватимуть усередині теплих повік, і почне розставляти по місцях кожне відображення і кожен вогник, доки не згадає все, до кінця...»
Вікторія ХОМЕНКО

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...