chrome firefox opera safari iexplorer

Українці за рік поскаржились на міліцію майже 115 тисяч разів

03 липня 2013 о 17:22

За минулий рік органи прокуратури отримали майже 115 тис. скарг на дії міліції, однак кримінальні справи були відкриті лише по 0,3% з них.

Про це йдеться у звіті правозахисної організації Amnesty International, пише ТСН.ua. 

«Із 114 474 скарг на дії міліції, що надійшли до органів прокуратури у 2012 році, розслідування відбувалися лише за 1 750, із них лише 320 закінчились порушенням кримінальних справ проти 438 міліціонерів», — заявляють правозахисники. Виходить, що з майже 115 тисяч скарг на міліціонерів прокуратура розслідувала лише 1,5%, а порушила справи за 0,3% заяв.

«Протягом останнього десятиліття Amnesty International неодноразово висловлювала свою занепокоєність широко поширеною в Україні практикою застосування правоохоронцями катувань та інших видів жорстокого поводження.

Проблема залишається не менш актуальною і сьогодні», — наголошують правозахисники.  І зазначають — українським міліціонерам і далі вдається уникати розслідування і покарання за свою участь в жахливих злочинах.

В Amnesty International нагадали, що Європейський Суд з прав людини (ЄСПЛ) неодноразово критикував розслідування випадків катування та інших видів жорстокого поводження в Україні. І рекомендував створити цілком нову систему для розслідування порушень прав людини з боку правоохоронців.

Прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу потенційно може вирішити цю проблему, вважають правозахисники. Бо новий кодекс містить положення про створення Державного бюро розслідувань для розслідування злочинів співробітників правоохоронних органів і високопосадовців.

На думку Amnesty International, це бюро має бути створене негайно як справді незалежна, неупереджена та ефективна установа, яка б у тому числі займалась розслідуванням скарг на порушення прав людини з боку працівників правоохоронних органів.

«Роль прокуратури в існуючій правоохоронній системі в усіх випадках заважає їй неупереджено розслідувати такі скарги, і практика неодноразово довела, що прокуратура не здатна ефективно виконувати ці функції», — зазначили правозахисники.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути