chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві вводять сієсту через шалену спеку

08 липня 2013 о 09:25

У Києві, як і в містах Південної Європи, вводять сієсту — з 13 до 17 годин. Поки це стосується лише тих, хто працює на вулиці, — будівельників, дорожніх працівників і співробітників шиномонтажу, пишуть Вести.

У минулому році мерія рекомендувала перерву з 13 год дня до 17, але при цьому працювати до 20-21 години. В цьому році — думають, оскільки спека тільки починається. «Ми не можемо наказувати приватним фірмам. Вони самі вирішують — робити довгу перерву чи ні», — сказав перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Експерти кажуть, що фірми і без влади відкоригували час роботи. «Приватні фірми, які будують котеджі, вже давно ввели сієсту. Там робота починається о 5 год ранку і триває до 12. Потім робітники сплять, купаються в річці, обідають. І знову приступають до роботи о 18 годин», — говорить керівник дослідницького центру компанії HeadHunter Уляна Ходорівська.

Перейшли на більш гнучкий графік і в «Київавтодорі». «Ми турбуємося про своїх робітників. Якщо на вулиці спека, то працюємо вночі», — сказав генедиректор «Київавтодору» Петро Береговий.

Так само живуть і на шиномонтажах. «Клієнти в основному після роботи приїжджають, тому вдень ми закриваємо контору і спимо», — говорить слюсар Сергій Попенко.

У мерії тільки мріють про сієсту. «Кондиціонери не скрізь. Начальство ставить собі за свій рахунок, а що ми можемо з зарплатою 2-3 тисячі гривень? Рятуємося в коридорі, де є протяг, а взагалі, думаємо попросити, щоб нам змінили графік», — розповідає одна з працівниць.

Головний метеоролог Микола Кульбіда радить вводити сієсту при температурі 33 градуси. «Така погода у нас не рідкість. Наприклад, у вихідні стовпчики термометра вже досягли цієї позначки, в кінці липня теж буде дуже жарко. Тому треба думати про те, щоб адаптувати свій побут до таких температур», — каже синоптик. Раніше повідомлялося, що українцям радять звикати до «нового» літа з шаленою спекою і раптовими грозами.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство