chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки в Сурамі може розвалитися

01 серпня 2013 о 09:05

Будинок, в якому вже більше 60 років діє музей Лесі Українки в Сурамі, може розвалитися. Про це повідомила його екскурсовод Ніно Салагая.

Екскурсовод розповіла, що наразі посольство України в Грузії намагається розв’язати проблему, залучивши кошти на придбання нового приміщення для музею. Але поки що не відомо, на якій стадії вирішення це питання. Зі слів пані Ніно, зараз музей розташований неподалік від вулиці, на якій проживала відома українська поетеса. Експозиція складається переважно зі світлин, на яких – сама Леся Українка, її батьки, брати і сестри, а також друзі.

У музеї часто бувають українці та грузини – переважно зі змішаних сімей. Щорічно вшанувати її пам’ять приїжджає делегація із Новограда-Волинського. У Сурамі минали останні десять днів життя Лесі Українки. Будинок, в якому вона жила, до наших часів не зберігся.

Розділи: Культурна

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути