chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Лесі Українки в Сурамі може розвалитися

01 серпня 2013 о 09:05

Будинок, в якому вже більше 60 років діє музей Лесі Українки в Сурамі, може розвалитися. Про це повідомила його екскурсовод Ніно Салагая.

Екскурсовод розповіла, що наразі посольство України в Грузії намагається розв’язати проблему, залучивши кошти на придбання нового приміщення для музею. Але поки що не відомо, на якій стадії вирішення це питання. Зі слів пані Ніно, зараз музей розташований неподалік від вулиці, на якій проживала відома українська поетеса. Експозиція складається переважно зі світлин, на яких – сама Леся Українка, її батьки, брати і сестри, а також друзі.

У музеї часто бувають українці та грузини – переважно зі змішаних сімей. Щорічно вшанувати її пам’ять приїжджає делегація із Новограда-Волинського. У Сурамі минали останні десять днів життя Лесі Українки. Будинок, в якому вона жила, до наших часів не зберігся.

Розділи: Культурна

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути