chrome firefox opera safari iexplorer

В окупованій Ялті може припинити існування музей Лесі Українки

12 березня 2016 о 11:08

Ялтинський музей Лесі Українки в окупованому Росією Криму може змінити концепцію, формат роботи і припинити своє існування.

Таке побоювання висловила засновник музею, професор Острозької академії Світлана Кочерга в коментарі «Крим.Реалії».

«Доля музею Лесі Українки в Ялті – під великим питанням. Мене хвилює, в якому стані буде працювати цей музей і чи залишиться він там, може, залишать там кімнату або щось таке, але самого музею може не стати… Я допускаю, що музей відновлять, але він буде з іншою концепцією, наприклад, музей російської культури з вкрапленням, як називають, народів Росії. Музей Лесі Українки, яким він був, хоча б на рівні відділення, думаю, що не відкриють», – розповіла Кочерга.

Вона назвала перебільшенням інформацію про нібито обвалення даху музею, проте підтвердила, що проблеми існують.

«Там, дійсно, була велика тріщина і, мабуть, посипалося каміння. Але музейники нічого не розкажуть, а ось ті люди, які були у нас волонтерами, друзями музею, вони очевидці, вони розповіли, що, дійсно, це сталося. Приміщення, дійсно, потребувало ремонту», – зазначила Кочерга.

За її інформацією, з початку лютого музей був закритий на ремонт, офіційно – до кінця 2017 року.

На сайті музею інформації про реконструкцію немає, телефони для зв’язку недоступні.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Туристичні новини

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути