chrome firefox opera safari iexplorer

Ялтинський музей Лесі Українки можуть закрити

06 квітня 2014 о 20:29

У зв'язку з анексією Криму Росією під питанням залишається подальша доля музею Лесі Українки в Ялті, на базі якого проходять фестиваль «Лесина осінь» і конкурс «Кримська плеяда».

Спілка театральних діячів України вже традиційно проводить тут конкурс молодих українських акторів на найкраще читання творів Лесі Українки.

Як повідомили ZN.UA у НСТДУ, у найближчому майбутньому (з урахуванням нинішньої ситуації на півострові) подібний конкурс навряд чи можливий в Ялті. Найімовірніше, він переміститься до Луцька або Новоград-Волинського, місця, також пов'язаного з життям і творчістю Лесі.

Співробітники Ялтинського музею не ризикують давати великі коментарі та просять почекати хоча б місяць, доки ситуація більш-менш проясниться: «Поки що самі не знаємо, що відбувається. І не знаємо, що буде з нами завтра... Зараз якийсь перехідний період. Загалом, нам нічого не говорять про майбутнє».

Водночас до музею Лесі Українки часто навідуються російські телекомпанії: знімають тріщини в будинку, його запущений вигляд. Мовляв, подивіться, як Україна «піклувалася» про свої культурні цінності.

У різні періоди співробітниками Ялтинського музею було відправлено близько сотні листів до різних державних інстанцій України, до всіляких фондів — з проханням вберегти будинок від руйнування. Але ніхто так і не відгукнувся. Паралельно «на заздрість» Лесі бізнес-структури РФ кидали величезні гроші на відновлення «Білої дачі» Антона Чехова у тій самій Ялті.

Частина співробітників музею Лесі пропускає, що у зв'язку з обставинами, що склалися, робота цього українського музею в Ялті може бути припинена — аж до консервації об'єкту.

Ялтинський музей — один з чотирьох в Україні, що увіковічує геніального автора «Лісової пісні». Як відомо, в Криму поетеса прожила три роки, два з них — в Ялті. Тут народжені її прекрасні твори: «Касандра», «Над морем», «Кримські спогади».

Ще 1993р. під впливом української громадськості колишня експозиція «Леся Українка і Крим» знайшла інший статус — «Музей Лесі Українки».

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

3 листопада

Інші дати
День ракетних військ і артилерії
Професійне військове свято українських ракетників і артилеристів приурочено дню, в який в роки Великої Вітчизняної Війни, 3-го листопада 1943-го року, при високої щільності артилерії на ділянці прориву оборони противника, була розпочата операція з визволення столиці України - міста Києва. Він відзначається на підставі Указу Президента незалежної України від 31-го жовтня 1997-го року № 1215/97.
Розгорнути
День інженерних військ України
Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року на знак видатних заслуг саперів, ветеранів та воїнів-інженерів України.
Розгорнути
Народився Дмитро Фальківський (Левчук)
(1898, Білорусь – 1934) – український поет, прозаїк, сценарист. Автор окремих збірок поезій «Чабан», «Обрії», «На пожарищі», «Полісся».
Очерет мені був за колиску, в болотах я родився і зріс, я люблю свою хату поліську, я люблю свій зажурений ліс. Що там тропіки, пишні Пампаси, загляніть но у душу до нас, я оддав би за неї одразу і Тібет, і Урал, і Кавказ. (Дмитро Фальківський)
Розгорнути