chrome firefox opera safari iexplorer

Визначено найвисокогірніші храми України

31 серпня 2013 о 09:32

Найвисокогірніші храми в Україні знаходяться в селах, які розкинулися високо в горах Карпат, повідомляє РІСУ.

У найвисокогірнішому Рахівському районі, що на Закарпатті, стоять храми в селах Стебний на висоті 870 метрів, Чорна Тиса – 805 метрів.

Та ще вище розташовані села, які мають церкви, у Путильському районі Буковини. Це, зокрема, Бисків – 1067 м, Випчина – 1144 м (є столітня капличка). І найвище поселення Сарата – 1182 метри. Воно відоме тим, що найбільш віддалене та важкодоступне в українських Карпатах, до якого навіть дороги немає. Хоча тут проживає всього два десятки людей, проте мають свою церкву.

У селі Буковець Верховинського району Івано-Франківської області церкву Вознесіння Господнього звели на перевалі – на висоті 840 метрів над рівнем моря. Храм часто окутують вранішні тумани. Місцевий священик отець Петро Соколовський розповів, що цей храм збудували лише з настанням незалежності України.

У Криму найвисокогірнішою вважається церква Воскресіння Христового у Форосі. Але, на відміну від карпатських святинь, розташована вона на висоті всього 412 метрів над рівнем моря.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути