chrome firefox opera safari iexplorer

Головна водна артерія країни потребує негайного реанімування

10 вересня 2013 о 11:00

Незаконна забудова берегової смуги, викиди промислових та каналізаційних стоків, браконьєрський вилов риби — усе це призводить до купи проблем, серед них — обміління та зміна русла, — йдеться у новинах телеканалу «1+1».

Рибалки кажуть, що за останні 5 років риби удвічі поменшало, щоправда, карась та американський окунь, навпаки розплодились, стало більше водоростей.

Свої відходи в Дніпро скидають 300 підприємств. Нещодавно встановили,що двадцяти чотирьом із них ліміти на викиди були незаконно завищені. Через зношеність систем недоочищуються і каналізаційні стоки, що потрапляють у воду. Річкою пливуть мішки із смітям, проблем додають хімічні викиди заводів та забудова берегової смуги. Вздовж усього Дніпровського каскаду, як гриби, ростуть маєтки.

Негативні наслідки уже мають своє продовження. В інституті гідробіології дійшли висновку, що хімічний склад води змінився, вона стала солонішою. І тепер можна забути про юшку з карасів, щуки або судаків. Флора та фауна у Дніпрі буде іншою. Науковці переконують, що Дніпро вже не буде таким, як раніше. Щоб зберегти хоча б те, що залишилось, головне не втручатись у його життя.

Джерело: vnz.org.ua
Розділи: Довкілля

18 листопада

Інші дати
Сьогодні відзначають:
  • День сержанта Збройних Сил України.
 
Розгорнути
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути