chrome firefox opera safari iexplorer

Лікувальне озеро Аджиголь в Криму під загрозою зникнення

03 вересня 2013 о 10:55

Представники Кримської Республіканської Асоціації «Екологія і Світ» наголосили, що лікувальне озеро Аджиголь (сел. Приморське у Великій Феодосії – ред.) знаходиться під загрозою забруднення та зникнення.
Про це УНН повідомили в екологічній організації.

Прилегла до озера частина селища не має централізованого водовідведення та каналізаційних очисних споруд. При цьому за останні роки селище забудовується міні-готелями та пансіонатами, які скидають воду без будь-якої очистки в озеро і навіть у море.
«Без жодних угод та дозволів, на очах мешканців, відпочиваючих та селищних і міських властей, природоохоронних служб і інспекцій, загарбник зазіхає на унікальний ландшафт, унікальну екосистему лікувального озера, на унікальний бальнеологічний ресурс — лікувальні грязі, які є національним надбанням України» , — відзначили в організації.

Після звернень громадськості в 2011 році Держземінспекція зафіксувала захоплення земельної ділянки водного фонду площею 0,7 га що входить до земель озера Аджиголь. У листопаді 2011 року феодосійська прокуратура звернулася до суду і після тривалої тяжби у 2012 році Апеляційний суд АРК прийняв рішення зобов'язати звільнити земельну ділянку та повернути її до попереднього стану.

На цей час екологи вимагають від Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в АРК, правоохоронців та влади вжити термінових заходів з припинення захоплення земель водного фонду і знищення озера Аджиголь.

«Кримські екологи звертаються до громадськості Криму і України, до всіх небайдужих до знищення природного надбання півострова: необхідно вжити всі заходи , щоб зберегти лікувальне озеро Аджиголь» , — наголошують представники екологічної організації.

Розділи: Довкілля

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути