chrome firefox opera safari iexplorer

На півдні України може початися епідемія сибірки і тифу

19 вересня 2013 о 17:48

В адміністрації Татарбунарського району Одеської області не виключають, що в постраждалому від повені регіоні може спалахнути тиф, туберкульоз і сибірка, передає УНН з посиланням на Татарбунарську районну адміністрацію.

Жителям області надали ряд порад, як захистити себе від інфекційних захворювань.

Зокрема, людей закликали звертатися до органів місцевої влади за питною водою і продуктами харчування «гарантованої якості», а також дотримуватися правил гігієни.

«За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полей, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби — збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового.
У разі неможливості постачання якісної привізної води для пиття можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою», — йдеться у повідомленні.

Крім того, жителів району просять ретельно обов'язково застосовувати термообробку (варіння, смаження, запікання), а перед їжею — ретельно мити руки з милом.

У заяві наголошується, що переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб можуть бути комахи (мухи, оси, комарі) і гризуни (щури, миші). Тому людей закликали звертатися до установ санітарно-епідеміологічної служби з проханням знищити комах і гризунів, а також провести дезінфекцію підтоплених територій.

Щоб убезпечити себе від можливого зараження, влада рекомендує місцевим жителям після сходу води провести рекультивацію земель, очистити вигрібні ями і туалети за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати їх, звільнити колодязі від бруду і продезінфікувати в них воду і т.д.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути