chrome firefox opera safari iexplorer

Хвиля радіації з Японії може дійти до України?

15 березня 2011 о 17:44

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко не виключає, що вибух на японських атомних електростанціях може мати наслідки і на України.

«В Японії найстаріші атомні станції, які будували американці 40-50 років тому. Вони мають тільки одну оболонку. Наші АЕС мають дві оболонки. Вже зроблені знімки з космосу, ця оболонка порушена і виходить радіація. Якщо радіація виходить, то через день вона може бути вже в Африці. Про Україну я і не кажу. Бо якщо вона може досягнути до Африки, яка набагато далі від Японії, то уявіть собі, як швидко вона буде в Україні», — повідомив Володимир Борейко в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН.

На його переконання, хвиля радіації «піде до України через Росію» і може дійти до нас вже за пару місяців.

«Наведу приклад: коли бахнув Чорнобиль, шведські вчені вже через день зафіксували в себе радіацію. Тому можна допустити, що українські жінки годуватимуть своїх дітей молоком, в якому буде радіація, вже через декілька місяців», — підсумував еколог.

Джерело: канал 24
Розділи: Довкілля Здорова

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути