chrome firefox opera safari iexplorer

На території Національного заповідника Софія Київська почалися розкопки давнього храму

04 вересня 2013 о 11:44

На території Національного заповідника Софія Київська розпочалися археологічні дослідження, які мають розвитковий характер та визначать площу розкопок на наступний рік, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на Відлуння віків та прес-службу заповідника.

«Для досліджень закладено три шурфи, – розповів завідувач сектором археологічних досліджень заповідника Тимур Бобровський, – в одному шурфі вже відкрито залишки храму 11 століття (деякі з дослідників вважають, що це той самий згадуваний у літописах першохрам святой Ірини), але більш глибокі дослідження будуть наступного року». Другий шурф розроблено для дослідження культурного шару садиби Софійського собору.

Вчений повідомив, що такі розкопки, як мають на меті вивчення території садиби у минулі роки дали можливість знайти залишки давньоруської лазні 12 століття, фрагмент стародавньої огорожі монастиря. Раніше на території садиби собору археологи розкопали фундаменти келій 17 століття, їхні повторні дослідження, які проводяться сьогодні, на думку дослідника, дозволять знайти входи до підземельних споруд, господарських льохів садиби Софійського собору.

Дослідження проводяться спільною експедицією Національного Заповідника Софія Київська та Інституту Археології НАН України.

Джерело: RISU
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...