chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в Лівадійському палаці відкривається 10-й форум Ялтинської європейської стратегії

20 вересня 2013 о 09:26

Сьогодні, 20 вересня, у Лівадійському палаці починає роботу 10-а Ялтинська щорічна зустріч Україна і світ в епоху змін: фактори успіху.

Протягом трьох днів понад 250 провідних представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу обговорять основні глобальні виклики та їхній вплив на Україну, Європу і світ, повідомляє Корреспондент.net.

Організаторами ювілейного форуму виступили Ялтинська європейська стратегія (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Засідання і зустрічі в рамках YES транслюватимуться на сайті Корреспондент.net, а також на сайті yes-ukraine.org.

Зустріч у Ялті офіційно відкриють Президент України Віктор Янукович і президент Литви Даля Грібаускайте. Христя Фріланд, науковий співробітник Martin Prosperity Institute Університету Торонто, буде модератором дискусії.

Учора, 19 вересня, стало відомо, що Ялту відвідають 42-й Президент США Білл Клінтон і екс-прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер.

Основною темою 10-го Форуму Ялтинської європейської стратегії стануть фактори успіху, які є фундаментом сильних, конкурентоспроможних, самодостатніх і правових держав і суспільств. Інші теми дискусій, які увійшли до порядку денного нинішнього форуму YES, включають глобальну економіку, енергетичну безпеку, загрози та інновації, які змінять наше життя, а також тему лідерства. Особливу увагу буде приділено майбутньому Широкої Європи та перспективам України щодо інтеграції в європейські структури і співпраці з ними.

Як повідомляється, в дискусіях форуму візьмуть участь міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт; комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле; радник президента Росії Сергій Глазьєв; віце-прем'єр-міністр Казахстану Кайрат Келімбетов; президент України (1994—2005) Леонід Кучма; президент Польщі (1995—2005), голова ради YES Олександр Кваснєвський; 54-й прем'єр-міністр Італії (2011—2013 ) Маріо Монті; генсек Інтерполу Рональд Ноубл.

Крім того, до Ялти приїдуть: генерал армії США у відставці, директор ЦРУ (2011—2012) Девід Петреус; 30-й губернатор штату Нью-Мексико (2003—2011), 9-й державний секретар США з питань енергетики (1998—2001) Білл Річардсон; канцлер Німеччина (1998—2005) Герхард Шредер; Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки (1999—2009), член Наглядової ради YES Хав'єр Солана; міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський; Генсек ОБСЄ Ламберто Занньєр.

До списку учасників панельних дискусій також увійшли відомі бізнесмени, економісти та експерти: президент, голова правління ВАТ ВТБ Банку Андрій Костін; співзасновник і співголова освітньої онлайн-платформи Coursera Дафна Коллер; почесний Президент Інституту Жака Делора Наша Європа Генеральний директор СОТ (2005—2013) Паскаль Ламі; професор Школи бізнесу Леонарда Стерна Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні; професор історії Гарвардського університету Наял Фергюсон; професор теоретичної фізики, футурист Мічіо Каку; директор-розпорядник МВФ (2007—2011)
Домінік Стросс-Кан; головний економічний коментатор Financial Times Мартін Вульф; президент Світового банку (2007—2012) Роберт Зеллік та інші.

Крім Януковича Україну у дискусіях 10-ї Ялтинської щорічної зустрічі також представлятимуть прем'єр-міністр Микола Азаров, віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко, міністр закордонних справ Леонід Кожара.

Як стало відомо, Фонд Пінчука вп'яте запросив до участі у форумі 30 стипендіатів програм Фонду Завтра.UA і Всесвітні студії, які були відібрані на конкурсній основі з понад 1500 кандидатів з усієї України Українські студенти та молоді фахівці зможуть стежити за роботою форуму, а також мати можливість поспілкуватися з його ключовими спікерами і сформулювати своє бачення щодо майбутнього України і Широкої Європи.

Христя Фріланд буде модератором дискусій, запланованих на 20 вересня; Стівен Сакур, тележурналіст, ведучий програми HARDtalk на телеканалі BBC, буде модерувати дискусії 21 вересня.

***

Пряма інтернет-трансляція 10-ої Ялтинської щорічної зустрічі буде доступна на сайті Корреспондент.net українською мовою, а також на сайті yes-ukraine.org українською та англійською мовами 20-21 вересня.

Офіційний Твіттер 10-ої Ялтинської щорічної зустрічі: @yes_ukraine. Хештег: #yalta2013

Спеціальні партнери: ДТЕК, Альфа-Банк (Україна).

Партнери: Shell, Смарт-Холдинг, DCH, Visa Inc., Міжнародний фонд Відродження, Держагентство з інвестицій та управління Національними проектами України.

Медіа-партнери: Корреспондент, Kорреспондент.net, Euronews, ICTV, Ера ФМ.

***

Ялтинська європейська стратегія (YES) — найбільший на Сході Європи суспільний інститут публічної дипломатії, який підтримує відкритий і рівноправний діалог з глобальних проблем між Європейським Союзом, Україною, Росією та іншими країнами. Це незалежна організація, яка була заснована в 2004 році українським бізнесменом та громадським діячем Віктором Пінчуком.

Ялтинські щорічні зустрічі у Лівадійському палаці стали відкритим майданчиком для обговорення нових ідей і поглядів про шляхи розвитку Європи, України і всього світу. Щороку форум збирає понад 200 політиків, дипломатів, державних діячів, журналістів, аналітиків і бізнесменів з більш ніж 20 країн світу. Діалог про глобальні виклики забезпечує більш широке бачення внутрішньої ситуації в Україні, її розвитку та перспектив у сучасному світі. Він також є стимулом для пошуку точок дотику у відносинах між країнами, спільних інтересів і цінностей.

У 2010, 2011 і 2012 роках заходи відкривали Президенти Віктор Янукович, Броніслав Коморовський, Шимон Перес, а також прем'єр-міністр Республіки Туреччина Реджеп Тайіп Ердоган. Серед доповідачів Ялтинських зустрічей також були Микола Азаров, Кофі Аннан, Егемен Багиш, Карл Більдт, Тоні Блер, Гордон Браун, Річард Бренсон, Джеймс Вульфенсон, Ньют Гінгріч, Герман Греф, Аркадій Дворкович, Роберт Зеллік, Вільям Джефферсон Клінтон, Пол Кругман, Олексій Кудрін, Леонід Кучма, Юрій Мільнер, Кондоліза Райс, Лоуренс Саммерс, Радослав Сікорський, Хав'єр Солана, Домінік Стросс-Кан, Шаші Тарур, Строуб Телботт, Наял Фергюсон, Володимир Філат, Йошка Фішер, Штефан Фюле, Герхард Шредер, Мухаммад Юнус та інші.

***

Фонд Віктора Пінчука — це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, що базується в Україні. Фонд створений в 2006 році бізнесменом і громадським діячем Віктором Пінчуком. Його метою є надання новим поколінням можливості стати творцями майбутніх змін.

Розділи: Суспільство

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути