chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні стартує 9-й форум Ялтинської європейської стратегії

14 вересня 2012 о 08:56

Сьогодні вранці, о 9:00, відбудеться офіційне відкриття 9-го форуму Ялтинської європейської стратегії (YES), в якому візьмуть участь близько 200 представників політичних, ділових і громадських кіл з більш ніж 20 країн світу.

Саміт під назвою Україна і світ: долаючи завтрашні виклики разом, триватиме з 13 по 16 вересня у Лівадійському палаці.

Форум організований Ялтинською європейською стратегією в партнерстві з Фондом Віктора Пінчука. Саміт відкриють Президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган. Вони обговорять питання розвитку двох країн і майбутнє Європи.

За словами організаторів, основною темою 9-ої Ялтинської щорічної зустрічі стануть ключові трансформації, які вже сьогодні формують майбутнє глобального світу. Дискусії форуму будуть присвячені майбутньому світової економіки, питанням нового світопорядку та безпеки, можливим моделям розвитку капіталізму. Особливу увагу буде приділено ролі інновацій та лідерства в трансформації економіки та суспільства. Серед тем обговорення — майбутнє Євросоюзу, енергетичні проблеми, а також внутрішні і зовнішні виклики, що стоять перед Україною.

У дискусіях форуму візьмуть участь колишній Держсекретар США Кондоліза Райс, екс-прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун,екс-президент Світового банку Роберт Зеллік; колишній директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан; екс-віце-прем'єр-міністр Росії Олексій Кудрін; комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле; заступник Генсека ООН, член парламенту Індії Шаши Тарур; засновник і генеральний директор Лабораторії Касперського Євген Касперський; старший радник з питань інновацій Держсекретаря США Алек Росс; президент і засновник Broad Institute при Массачусетському технологічному інституті і Гарвардському університеті Ерік Ландер; віце-прем'єр-міністр Казахстану Кайрат Келімбетов; міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, колишній Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Хав'єр Солана та інші.

При цьому Україну в дискусіях 9-ої щорічної Ялтинської зустрічі YES представлятимуть: прем'єр-міністр Микола Азаров, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський; віце-прем'єр-міністр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко, міністр палива та енергетики Юрій Бойко; секретар РНБО Андрій Клюєв.

Вперше в історії Ялтинської щорічної зустрічі будуть використані формати інтерактивних ланчів-дискусій, в рамках яких учасники форуму YES зможуть в реальному часі формувати питання, які будуть адресовані ключовим спікерам. Зокрема, 14 вересня відбудеться ланч-дискусія, присвячена президентським виборам в США, а 15 вересня — інтерактивний робочий обід під назвою Майбутнє Росії.

Продовжуючи залучати в глобальні дискусії Ялтинських щорічних зустрічей українську молодь, Фонд Віктора Пінчука в цьому році запросив на форум 50 стипендіатів програм Фонду Завтра.UA і Всесвітні студії, які були відібрані на конкурсній основі з більш ніж 1 тисячі кандидатів з усієї України. Українські студенти та молоді фахівці зможуть стежити за роботою форуму, а також проведуть живе спілкування з його ключовими спікерами.

Модератором дискусій стане Христя Фріланд, спеціальний редактор Thomson-Reuters.

Пряма-інтернет трансляція 9-ої Ялтинської щорічної зустрічі буде доступна на сайті Корреспондент.net українською мовою і на сайті euronews.com англійською. Офіційний Twitter 9-ої Ялтинської щорічної зустрічі: @ yes_ukraine, хештеґ: # yalta2012.

Спеціальним партнером форуму стала компанія ДТЕК Партнери: Альфа-банк (Україна), Shell, ОНУР, Visa Inc., Міжнародний фонд Відродження.

***

Ялтинська європейська стратегія — міжнародна незалежна організація, заснована в 2004 році українським бізнесменом та громадським діячем Віктором Пінчуком. Метою організації є сприяння розвитку справедливої, демократичної та успішної України; допомога країні у здійсненні реформ та підтримка її євроінтеграційних прагнень. YES регулярно проводить заходи, які збирають політичних лідерів, керівників бізнес структур та видатних громадських діячів для обговорення ключових питань та надання рекомендацій стосовно майбутнього світу та України. Офіційний сайт: www.yes-ukraine.org.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути