chrome firefox opera safari iexplorer

Цієї зими українців «атакуватиме» новий штам грипу

12 вересня 2013 о 17:37

Сезонна епідемія почне «косити» українців ближче до Нового року, а пік захворюваності очікується в кінці січня. Про це «Вістям» розповіла завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій ДП «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України» Алла Мироненко.

За словами експерта, українці в 2013—2014 роках хворітимуть двома типами вірусу.

«Ми чекаємо, що буде новий штам H3N2, його у нас ще не було, і штам B, швидше за все, Visconsin. А ось H3N2 California, який викликав пандемію, у нас вже був три сезони. Він якщо й буде, то зрідка. Два перших віруси — основні», — зазначила Мироненко.

При цьому підкреслила, що H3N2 є більш агресивним штамом грипу. «Він більш мінливий, дає більше пневмоній. Все більш інтенсивні епідемії, як правило, пов´язані з вірусом H3N2, причому уражаються всі вікові групи, особливо страждають літні і «хроніки», які можуть померти від ускладнень Цей вірус може з´явитися вже до Нового року, але традиційно пік захворюваності може зміститися на кінець січня — початок лютого», — зазначила лікар.

При цьому експерт підкреслила, що щеплення — один з найдієвіших способів запобігти грипу. Особливо рекомендується робити щеплення людям, яким виповнилося 60 років і більше.

Варто зазначити, що зараз вакцин ще немає в продажу — вони повинні з´явитися в клініках на початку наступного місяця.

Головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій пояснює, що в Україні вакцини проти грипу традиційно, у зв´язку з особливостями реєстрації, стають доступні саме в жовтні.

«Очевидно, буде той же асортимент, що й минулого року — французького, голландського, бельгійського виробників. У державних установах будуть доступні, швидше за все, від 70 грн. Ідеально робити щеплення якраз у жовтні — потрібно кілька тижнів на формування захисту організму від вірусу».

У приватних клініках кажуть, що вакцини будуть, орієнтовно, по 175 грн, плюс вартість консультації до 300 грн», — розповів імунолог.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути