chrome firefox opera safari iexplorer

Українська короткометражка про Чорнобиль виборола гран-прі на фестивалі

26 вересня 2013 о 10:02

Фільм «Ядерні відходи» українського режисера Мирослава Слабошпицького виборов гран-прі кінофестивалю Split Film, що відбувся у Хорватії.

Про це повідомляє офіційний сайт конкурсу.

25-хвилинна стрічка, яку було знято в 2012-му році, оповідає про життя чоловіка та жінки у Чорнобилі. Сергій працює водієм вантажівки, Світлана – у пральні, де обробляють забруднений радіацією одяг. Роботою та життям пари керує, з точністю годинника, незмінний ритм.

"Але що ж змушує цей механізм рухатися – день за днем?, — йдеться в анотації.

Нагадаємо, цього літа на Одеському кінофестивалі «Ядерні відходи» не взяли жодної нагороди.

Однак у 2012-ому, робота Мирослава Слабошпицького здобула дві великі перемоги: гран-прі конкурсу короткометражного кіно «Межі шоку» та «Срібного леопарда» на фестивалі в Локарно.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути